UWAGA!

Jak wyjść z długów i zacząć oszczędzać pieniądze?

2019-01-07
15:08

Jak wyjść z długów to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Istotne jest to, że problem dotyczy zarówno starszych osób jak i młodych, które dopiero zaczęły dorosłe życie.

1. Dlaczego nie warto żyć z długami?
       2. Najczęstsze przyczyny zadłużenia
       3. Stopniowa walka z długami
       4. Profesjonalne porady na temat wychodzenia z długów
       Niezależnie jednak od wieku, im szybciej zacznie się walkę z długami, tym szybciej będzie można zacząć normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
      
       Dlaczego nie warto żyć z długami?
       Mogłoby się wydawać, że niewielki dług to nic złego, ale w praktyce rzadko kiedy kończy się na pojedynczym zadłużeniu. Osoby, które mają już problemy z finansami szybko dochodzą do wniosku, że kolejna rata lub pożyczka wcale nie pogorszą ich sytuacji, a w zamian będą mogły cieszyć się chwilowym dostępem do dodatkowej gotówki lub zakupem następnego niepotrzebnego sprzętu. Problem polega jednak na tym, że każdy dług to comiesięczne obciążenie dla domowego budżetu. Tym samym nie brakuje osób, które pomimo zarabiania naprawdę wysokich kwot, w każdym miesiącu odczuwają brak gotówki, gdyż część ich przychodów od razu zostaje przeznaczona na pokrycie zadłużenia. W jeszcze gorszej sytuacji są osoby, które nie posiadają stałego zatrudnienia, bo wówczas wiele z nich ratuje się pożyczkami po to, aby spłacić wcześniejsze kredyty. Wówczas powstaje spirala zadłużenia, z którą naprawdę trudno jest sobie poradzić bez silnej woli i wsparcia bliskich osób. Unikając natomiast terminowych spłat pożyczek szybko można się przekonać, że naliczane wówczas odsetki potrafią w wielu przypadkach przewyższyć kwotę, którą początkowo pożyczyło się z banku lub firmy z branży pożyczkowej. Ten przykład idealnie pokazuje, że życie z długami nie ma żadnego sensu. Skoro telewizor lub nowy telefon kosztujący normalnie dwa lub trzy tysiące złotych wymaga później - w związku z doliczeniem odsetek - spłaty aż pięciu lub sześciu tysięcy, to o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby stopniowe odkładanie pieniędzy i zakup sprzętu za gotówkę. Jakby tego było mało, firmy pożyczające pieniądze w przypadku braku spłaty zaczynają wysyłać dłużnikom monity. Te natomiast są nie tylko kłopotliwe (zwłaszcza w sytuacji, gdy ktoś ukrywa swoje długi przed partnerem), ale też generują dodatkowe koszty, które zostają doliczone do zadłużenia klienta.
      
       Najczęstsze przyczyny zadłużenia
       Warto również zastanowić się nad tym, że w większości przypadków osoby korzystające z chwilówek wcale nie robią tego po to, aby pokryć koszty leczenia bliskiej osoby, sfinansować niezbędny do życia zakup lub przeznaczyć otrzymane pieniądze na jakieś istotne cele. Klienci skuszeni ciągłymi reklamami łatwego dostępu do pieniędzy potrafią zapożyczyć się na wysokie kwoty i później w krótkim czasie roztrwonić te pieniądze. Warto więc w końcu zrozumieć, że trwanie w takim stanie nie ma żadnego sensu, a zamiast tego sprawdzić jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. Pierwszy krok na drodze do życia bez długów wydaje się trudny, czasami wręcz niewykonalny, ale z każdą kolejną spłaconą złotówką zacznie się odczuwać ulgę, a tym samym zyska motywację do szybszego zamknięcia zaciągniętych pożyczek.
      
       Stopniowa walka z długami
       Na początek najlepiej jest zastosować metodę kuli śnieżnej, czyli po spisaniu wszystkich posiadanych długów wybrać ten, którego kwota jest najniższa. Taką pożyczkę należy zacząć spłacać w pierwszej kolejności - przy czym nie można zapominać o regularnym regulowaniu pozostałych zobowiązań - bo szybko uda się ją wykreślić z listy. Gdy już pożyczka zostanie spłacona, można zabrać się za kolejny na liście dług. Wówczas będzie to o tyle prostsze, że środki finansowe przeznaczane wcześniej na spłatę pierwszej pożyczki będzie można wykorzystać do tego, aby przyśpieszyć spłatę drugiego kredytu lub długu. Po dodatkowe informacje w tym temacie najlepiej zajrzeć do publikacji, która została wydana jako ebook Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem, gdyż można tu znaleźć nie tylko sprawdzone sposoby i porady dla osób zadłużonych, ale również inne przydatne wskazówki związane z finansami. Dzięki temu uniknie się w przyszłości podobnej sytuacji i nie trzeba będzie ponownie przechodzić przez walkę z długami.
      
       Profesjonalne porady na temat wychodzenia z długów
       Wspomniany ebook zawiera wyłącznie sprawdzone porady, dzięki którym wiele osób spłaciło swoje długi i zaczęło w końcu gromadzić oszczędności. To również ma bardzo istotne znaczenie, gdyż nawet niewielka odłożona kwota pozwala cieszyć się pewną niezależnością i daje poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ciekawe porady, których autorami są prawdziwy eksperci zajmujący się rozmaitymi sprawami finansowymi, można znaleźć na stronie Jakwyjsczdlugow.pl, gdzie poruszane są między innymi tematy związane z długami, oszczędzaniem, finansami, ale również z zarabianiem pieniędzy. Dzięki temu można w jednym miejscu znaleźć wszystkie wartościowe informacje na temat finansów, które przydadzą się każdej dorosłej osobie i to nawet wtedy, gdy aktualnie nie ma ona żadnych problemów z długami.


       ----- materiał płatny ------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej