UWAGA!

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Elbląg, Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
(fot. nadesłane)

W każdą środę, od godz 14 do 15  w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106 można oznakować rower, który nie ma numerów producenta. Zainteresowane oznakowaniem roweru osoby zarówno dorosłe jak i małoletnie mogą zgłaszać się wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz dokument zakupu roweru, może to być np. karta gwarancyjna.

Elbląscy policjanci przypominają o akcji znakowania rowerów, które nie posiadają numerów producenta. Każdy zarejestrowany rower, oprócz znaków numerycznych, będzie oznakowany specjalną naklejką informacyjną. Aby oznakować rower wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości oraz dowodu zakupu roweru.
       Chcąc uniknąć kradzieży roweru warto zainwestować w jego zabezpieczenie. Koszt rowerowej kłódki to około 20-30 zł. To niewiele, a czasem potrafi zabezpieczyć nawet wartość kilkuset złotych. Co więcej, roweru nie należy pozostawiać niezabezpieczonego na klatce schodowej czy znajdującym się na parterze balkonie. Taki niezabezpieczony rower może stać się łatwym łupem dla złodzieja. Również gdy nasz jednoślad jest przechowywany w piwnicy warto przypiąć go kłódką do jakiegoś stałego elementu. Co więcej, rower można sfotografować, a jego oryginalny numer zapisać, powinien on również znajdować się w karcie gwarancyjnej.
       Wszystkich chętnych do oznakowania roweru zapraszamy w każdą środę od godziny 14 do 15 do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106, tel. (55) 230 15 64 / 65.
      
       Jednocześnie przypominamy w co powinien być wyposażony rower, którym poruszamy się po drogach:
       - światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,
       - światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej , które może być migające – z tyłu,
       - co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
       - dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Po tak zabezpieczonym rowerze jak na tym zdjęciu po 4 sekundach zostanie tylko koło. Nienajlepszy przykład.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jejejeje(2011-06-14)
 • zajmijcie się lepiej rowerzystami korzystającymi w ulic nie mając pojęcia najmniejszego o ruchu drogowym! bo mnie szlak trafi!
 • A jeśli mam rower od 14 lat i nie mam na niego żadnych papierów, bo tyle czasu nie przetrwały czy mogę przyjechać i oznakować?
 • Dobrze zabezpieczony rower, to dobrze zapięty do solidnego stojaka rower. Powinny byc takie, żeby było można za ramę zapiąć. Tego akurat w mieście jak na lekarstwo.
 • To co widzicie na ilustracji to tak zwany szprychowyrywacz. KAżda pęknięta szprycha to efekt tego debilnego wynalazku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyklista(2011-06-14)
 • "szlak" to w lesie możesz trafić. .. miałem rower oznakowany jak go zwinęli to się tym specjalnie nie przejęli :/
 • Ten rower z fotki złodziej ukradł by w ciągu 1-2 minut. Jak widać na zdjęciu, koło jest zamontowane na zaciskach a nie na śrubach. Więc wystarczyło odchylić ten zacisk i zrobić nim kilka obrotów i rower już należał by do złodzieja, zostało by tylko koło przypięte na kłódkę.
 • Rower można też dodać do internetowej bazy rowerów. wwwbazarowerow. pl Wtedy złodziej będzie mieć większy problem z jego sprzedażą na aukcji internetowej, bo kupujący przed zakupem może sprawdzić czy rower nie występuje w bazie rowerów jako kradziony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bazarowerow.pl(2011-06-14)
 • www. bazarowerow. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bazarowerow. pl(2011-06-14)
 • Ja kiedyś miałem stary rower który był oznakowany z 10 lat temu. Wybite numery po tylu latach były już przerdzewiałe i słabo czytelne, więc policja po zatrzymaniu mnie do kontroli zaczęła oskarżać mnie o to że ukradłem rower i że próbowałem usunąć numery z ramy. Na szczęście wszystko się jakoś wyjaśniło. Ale swojego nowego roweru za około tysiąc złotych nie zamierzam znakować na policji. Nie chcę by ponownie jakiś policjant robił ze mnie złodzieja i żebym miał przez to jakieś problemy z prawem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerzysta(2011-06-14)
 • Nie ma skutecznego zabezpieczenia roweru przed kradizeża w Polsce ,zpobacz tu : uwaga.tvn.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TELEWIZOR(2011-06-14)
 • Ja od dzieciństwa korzystam z rowerów i nikt mi nigdy nie ukradł roweru. Jedynie w dzieciństwie mojemu koledze ukradli rower, ale dopadłem ich za rogiem i odebrałem skradziony rower :) Trzeba się nie oddalać od roweru na krok, a nikt wam roweru nie ukradnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emmmmm(2011-06-14)
Reklama