UWAGA!

Jesienny spacer miejskimi szlakami

 Elbląg, Jesienny spacer miejskimi szlakami

Złota polska jesień to doskonały czas na spacery. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z trzech nowych szlaków miejskich, które łączą obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga. Szlak Starego Miasta, Szlak Parków oraz Szlak Form Przestrzennych powstały w ramach unijnego projektu pn.  „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu”. 

Nowe szlaki eksponują to co wyróżnia Elbląg – Stare Miasto, piękne, stare parki oraz „Otwartą Galerię” ponad sześćdziesięciu form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. W ramach realizacji projektu pn.  „Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu” na trasie o łącznej długości 16 km, oznakowano 69 obiektów. Powstała także aplikacja multimedialna, dzięki której dowiemy się wiele ciekawostek.  W Centrum Informacji Turystycznej dostępny jest również przewodnik ułatwiający zwiedzanie nowo powstałych szlaków turystycznych.

Przewodnik oraz aplikacja mobilna dostępne są w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej. W aplikacji znajduje się również audio przewodnik, mapę i nawigację. Trasy można pokonać pieszo albo rowerem. Projekt obejmuje również konserwację 7 form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. Prace te są aktualnie realizowane.

Całkowita wartość projektu to 547 tysięcy złotych, z czego 282 tys. zł to dofinansowanie unijne. 

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama