UWAGA!

Już w niedzielę Książkowa Gra Miejska dla dzieci

Elbląg, Już w niedzielę Książkowa Gra Miejska dla dzieci

Lato to dobry czas, by lepiej poznawać miasto i jego największe uroki. Przy dobrej pogodzie można odkrywać zakamarki małych uliczek, obiekty, a przy okazji dowiadywać się ciekawych historii – jak na przykład tej o legendarnym Piekarczyku.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych i Elbląscy Harcerze zapraszają maluchy i starszaki z rodzinami na Książkową Grę Miejską w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom – w niedzielę 26 sierpnia, o godz. 12.30.
       – Tym razem podczas akcji Elbląg Czyta Dzieciom stawiamy na lokalny patriotyzm, ale pokazany w lekki, przystępny dla maluchów sposób – zapowiada Agnieszka Wiśniewska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych, koordynatorka wydarzenia. – Lekturą obowiązkową będzie legenda o bohaterze naszego miasta, którego postać maluchy mogą kojarzyć głównie z elbląskiej starówki, spacerując przy Bramie Targowej. Dzięki wspólnemu czytaniu dowiedzą się, jaki bohaterski czyn stoi za tym, z którym tak często robią sobie zdjęcie, i któremu pocierają nos „na szczęście”.
       Początek spotkania o godz. 12.30 tradycyjnie w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, ul. Stary Rynek 25. A po wspólnym czytaniu więcej o mieście mali elblążanie dowiedzą się we wspólnej zabawie w ramach Rodzinnych Podchodów, które przygotowali elbląscy harcerze pod czujnym okiem Eweliny Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji.
       Gra Miejska przewidziana jest dla małych grupek dzieci – w zespołach mile widziani będą rodzice. Podążając według mapek i oznaczeń pozostawionych na Starówce, rozwiązywać będą rozmaite zadania. Warto się postarać, bo najdzielniejsi poszukiwacze zdobędą od Harcerzy sprawności.
      
       Akcja Elbląg Czyta Dzieciom została objęta patronatem przez Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl.
       Akcja dofinansowana została ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

      
      
      
Jolanta Prokopowicz, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama