UWAGA!

Kalos Kaghatos

Zanim podejmiesz decyzję - to tytuł programu zrealizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu. Udział w nim wzięło 20 uczniów z gimnazjów i szkół średnich. Trwał trzy miesiące (od października do grudnia 2006 r.) i realizowany był zgodnie z ideą Kalos Kagathos.

- Kalos Kagathos to ideał wychowania w starożytnej Grecji. To człowiek odznaczający się harmonijną pełnią zalet duszy i ciała oraz umiarkowaniem, stawiający bezinteresownie swe siły do dyspozycji krajowi i społeczeństwu - mówi Mirosława Kornacka z MOPS. - W obecnym rozumieniu Kalos Kagathos to wrażliwy na piękno mądry i uczciwy człowiek, dla którego zasady moralne: honor, odpowiedzialność za czyny i uczciwość są ważne w życiu. To osoba sprawna fizycznie, silna i wytrzymała, cierpliwa oraz pokorna. To ktoś, komu można zaufać i kto jest wzorem do naśladowania.
     Liderem grupy był Bogusław Tołwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w
     Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu, triathlonista i trener tej dyscypliny w MKS Truso Elbląg, uczestnik i finalista programu telewizyjnego Zdobywcy. Tołwiński znany jest w Elblągu z udanych pomysłów na „rozruszanie” starszych i młodszych. Jego pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą. Jest propagatorem łączenia sprawności fizycznej z pracą nad umysłem i intelektem.
     - W odniesieniu do uczestników programu „Zanim podejmiesz decyzję”, zasady Kalos Kagathos były nową szansą na odzyskanie tego, co w nich jest najlepsze - mówi Mirosława Kornacka - wewnętrznej siły osobowości oraz ogromnej - uśpionej tymczasem - sprawności fizycznej. Cele programu to wydobycie i poznanie siły człowieka, w którym tkwi potencjalny Kalos Kagathos, przygotowanie do dorosłego i odpowiedzialnego życia, w którym będą podejmować samodzielne decyzje.
     Program realizowany był w cyklu 12 spotkań, podczas których młodzież uczestniczyła w atrakcyjnych zajęciach sprawnościowych - indywidualne i w grupach. Były też warsztaty integracyjne, mediacyjne, artystyczne z włączeniem elementów języka angielskiego i informatyki oraz turnieje gier intelektualnych i sportowych.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama