UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kierunek wschód! Jak uzyskać wizę do Rosji i Chin?

2019-06-17
09:28
 
Kierunek wschód! Jak uzyskać wizę do Rosji i Chin?

Polacy coraz więcej podróżują i odwiedzają niemalże wszystkie kraje na świecie. Wyjazdy do popularnych kurortów już nikogo nie dziwią, a dalekie podróże stają się o wiele dostępniejsze niż kiedyś. Szczególnie interesujące dla zapalonych podróżników okazują się rzadziej odwiedzane kierunki, jak choćby Rosja lub Chiny. Sprawdź, jak otrzymać wizę do obu krajów.

1. Wizy do Rosji - warunki przyznawania
       2. Wizy do Chin - jak otrzymać?

        
       Wyjazd do krajów leżących na wschód od Polski zwykle wiąże się z koniecznością posiadania wizy wjazdowej. Jest ona niezbędna, by wjechać na terytorium wielu państw, bez względu na to, czy zamierza się przebywać w nich turystycznie, czy też w innych celach. Jak otrzymać wizę do Rosji i Chin?
        
       Wizy do Rosji - warunki przyznawania
       Wizy do Rosji są niezbędne, zarówno gdy zamierza się wjechać do Obwodu Kaliningradzkiego, jak i w przypadku wjazdu na azjatyckie terytorium Federacji Rosyjskiej. W przypadku przebywania do 12 godzin na rosyjskim lotnisku w strefie tranzytowej wymagane jest posiadanie wizy tranzytowej. Aby uzyskać wizę do Rosji, należy okazać paszport, którego ważność przekracza o co najmniej 180 dni datę zakończenia ważności wydanej wizy. Do wniosku wizowego dołącza się zdjęcie biometryczne wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Więcej informacji na temat wymaganego zdjęcia znajdziesz na www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/
        Wizy do Rosji są wydawane w czterech konsulatach, w których obowiązuje ścisła rejonizacja. W Warszawie wnioski składają mieszkańcy Mazowsza, województwa łódzkiego, Lubelszczyzny i Podlasia. Gdański konsulat obsługuje mieszkańców Pomorza, Pomorza Zachodniego, województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W Poznaniu otrzymają wizy osoby zamieszkujące Dolny Śląsk, Wielkopolskę, województwo lubuskie i opolskie. W Krakowie wnioski są rozpatrywane w przypadku mieszkańców Małopolski, Śląska, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego.
        
       Wizy do Chin - jak otrzymać?

        Wizy do Chin są wyrabiane w Warszawie w konsulacie Chińskiej Republiki Ludowej. Obowiązek ich wyrobienia ciąży na wszystkich Polakach, prócz osób wyjeżdżających do Hongkongu i Macao na okres krótszy niż 90 dni. Bez wizy można przebywać przez 24 godziny w strefie tranzytowej na chińskich lotniskach międzynarodowych. Osoby wyjeżdżające na wycieczki zorganizowane mają możliwość skorzystania z grupowej wizy do Chin. Jest to dokument wydawany dla wszystkich uczestników wycieczki, którzy są zobowiązani do wspólnego wjazdu i wyjazdu z terytorium ChRL. Więcej na ten temat przeczytasz na www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/
      

       ------ materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej