UWAGA!

Kobiece sprawy - posłuchaj!

 Elbląg, Mieszkanki regionu elbląskiego co roku wyróżniają się w kilkunastotysięcznym tłumie uczestników Kongresu Kobiet w Warszawie
Mieszkanki regionu elbląskiego co roku wyróżniają się w kilkunastotysięcznym tłumie uczestników Kongresu Kobiet w Warszawie (fot. AJ)

Są gminy i miejscowości, w których jest ich kilkanaście. Są i takie, w których działa tylko jedna. Mowa o paniach, które społecznie angażują się w działalność m.in. na rzecz równości kobiet i mężczyzn.

Jakie problemy dotykają mieszkanki wsi w regionie elbląskim? Czy można coś zrobić, aby sytuacja kobiet wiejskich poprawiła się? - Agnieszka Jarzębska z portalu kulturalnego eŚwiatowid.pl zapytała o to Jadwigę Ciszewską z Węziny, radną wiejskiej gminy Elbląg, Jolantę Hryciuk - Pietrzelę z Drużna, Irenę Hryckiewicz z Jegłownika - radną gminy Gronowo Elbląskie, Danutę Jadańską - bibliotekarkę z Żurawca w gminie Markusy, Barbarę Klikowicz z Tolkmicka, Teresę Lubaszewską z Jelonek, a także Monikę Wodzianicką z Kadyn - nauczycielkę i przewodniczącą rady miejskiej w Tolkmicku.
      
       Okazją do rozmowy było doroczne spotkanie podsumowujące pracę pań związanych z ogólnopolskim ruchem Kongres Kobiet, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama