UWAGA!

Kobiety będą strajkować

 Elbląg, Kobiety będą strajkować
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W niedzielę, 6 października o godz. 13.30 na placu katedralnym przy katedrze św. Mikołaja odbędzie się Elbląski Strajk Kobiet, który ma wyrazić sprzeciw wobec ingerencji kościoła katolickiego w sfery życia prywatnego i publicznego.

Uczestnicy strajku wraz z współorganizatorami przemaszerują ulicami Elbląga. - Żądamy państwa wolnego od zabobonów, rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej-nie watykańskiej, likwidacji tzw. "klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt kościoła katolickiego, niezależnej komisji ds.pedofilii w kościele katolickim, wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstw pedofili w kościele - mówią organizatorzy.
      Współorganizatorzy: Elbląski Strajk Kobiet, DOŚĆmilczenia-STOP klerykalizacji kościoła. Inicjatywa Obywatelska, Toruński Strajk Kobiet, Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom, Świecka Szkoła Pomorze

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo Pis!
 • Same nie wiecie czego chcecie. Nie strajk jeno marsz. Bo strajk to jak czegoś odmawiacie, nie robicie a powinnyscie. Np. nie zmywacie naczyń, nie sprzątacie, nie będziecie oglądały swoich seriali, pić porannej kawy, nie kupicie ładniejszych butów, przestaniecie chodzić do lumpeksu szukać okazji, nie będziecie się malować i odwiedzać kosmetyczkę i fryzjera, przestaniecie plotkować, chodzcie w tej samej sukience przez całe lato i zrezygnujcie z ubierania się w spodnie. Bądźcie nieugiete. A nie, że eleganckie będziecie drzeć przed kosciolem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  Blumenbauer(2019-10-02)
 • Bla nla
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Nnjkjhgfdds(2019-10-02)
 • Głupie baby. Do garów. Podłogę myć w kuchni.
 • Kolejna prowokacja środowisk lewackich
 • Brawo Siostry ! Walczcie o swoje człowieczeństwo z kościołem który sprowadza Was do roli samic w chlewni, które mają bez badań prenatalnych rodzić " co Bóg da" : bezkształtne płody, dzieci chore na choroby genetyczne itp ale ciężar spadnie na was a koszmar zmarnowanego waszego życia nie do opisania. Kobieta z takim dzieckiem zostaje SAMA ! Przy okazji wywieście transparent aby kler bez względu na wiek poddał się kastracji ze sterylizacją choćby zgodnie i ich dyrektywą życia w czystości i wstrzemięźliwości. Takie działanie podjęła w XIX w Rosji sekta Skopców, której głosiciele wykastrowali siebie i ok 200 tyś. wiernych. .. zobaczyliśmy ich w serialu " Zniewolona", gdy chcieli zawładnąć majątkiem Czerwińskich i zabić urody przecudnej Katię. .. @ Brat Amen
 • @Blumenbauer - Blumenbauer - twój pseudonim świadczy że skoro lubisz kwiatki to jest ci blisko do sióstr i braci spod znaku tęczy - nie wstydź się tego, też jesteś człowiekiem którego manifestujące siostry aprobują. @ Sexbauer.
 • A kiedy strajk który ma wyrazić niezadowolenie z NIE OPODATKOWANIA kościoła?
 • @Fer - Przyłącz się do nas z transparentem w niedzielę. Organizatorki.
 • Kolejny objazdowy cyrk na gościnnych występach ? Mam nadzieję, że bedzie lało jak z cebra.
 • I to wszystko okraszone kolejną promocją sadochroniarzy z lewicy z LOLsztyna - podobnie jak to miało miejsce w niedzielę na marszu wstydu. Promocja tych pseudo kandydatów pezetperowskich, nic więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  RazSierpemRazMłotem(2019-10-02)
 • A lewak Robercik będzie
Reklama