UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Ale list podpisuje "Heinz" a nie Günther? Jakieś kanciaste to tłumaczenie.
 • @erg. - Kanciaste? Aj zazdrość widoczna jak na dłoni, że inni młodsi mają moc. Ze starych opon schodzi powietrze. I tylko koni żal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Antonina5(2022-04-09)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - Jest młoda damo i takie pojęcie jak " stara kość " a ty masz zaległości w literaturze klasycznej polecam ci Fraszki Kochanowskiego szczególnie ową o kocie i jego ogonie. Poczytaj też tę o tym co "pomierzył ziemię i głębokie morze " by ci owo powietrze głowy nie wypełniło zanadto. Moc młodych to często para wpuszczona w gwizdek o czym też warto pamiętać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Pana moc, to tym bardziej para wypuszczana w gwizdek. We wpisach straszy pan oponentów, zachowuje się pan jak rozkapryszone dziecko w piaskownicy. A zakładając krawat uważa pan ze jest osobą poważną. To dla jasności. Nie jest pan osoba poważną i nikt piszących tak pana nie traktuje. Jedyne co panu wychodzi to hejtowanie oponentów, którzy przy tym mają z pana ubaw. Życzę miłego "namierzania", tym wpisem dokonała pan cudu. Udowodnił pan że jest pan dzbanem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  elblażanin(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @elblażanin - Może Pan nie uwierzy ile ja mam beki z podobnych do Pana hejterów. Nikogo nie muszę niczym straszyć - ja swoje obietnice spełniam i być może nikt nie taktuje mnie poważanie ale dokładnie 12 grudnia 2012 rozmawiałem z ówczesnym Prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem i zupełnie poważanie oznajmiłem mu że albo zacznie o sprawach miasta rozmawiać z mieszkańcami albo się pożegnamy. Resztę tej historii poczyta Pan w dokumentacji Komisarza Wyborczego. Michał Bober podczas prac Miejskiej Komisji Wyborczej głosował przeciwko przekazaniu mi danych z komisji obwodowych bym w czasie przerwy mógł je wstępnie przeliczyć. Wydaje mi się że już nigdy nikt nie wpadnie na pomysł by powierzyć mu jakąkolwiek komisje wyborczą bo jego żenujące kłamstwo że cała komisja nie chciała liczyć głosów obiegło całą Polskę. O przypadku Marii Koseckiej która ośmieszyła się prowadzać komisje rady z dziś nie ma jej w radzie pewnie też Pan nie słyszał ? Mnie drogi Panie można traktować niepoważnie - ja już swoje w życiu zrobiłem i w biznesie i w życiu społecznym i o żadne oklaski mi nie chodzi. Ale każdy kto nie dopełnia swoich obowiązków i lekceważy takich szaraczków jak ja zapłaci za to przy pierwszym poważnym błędzie jaki popełni. Proszę się też nie obrażać ale Pana opinia przy opinii śp. H.Burakowskiego wystawionej po kilku latach pracy dla ABB Zamech ltd tylko mnie rozśmiesza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Widzę, że szkoda czasu na dyskusje z Panem. Konstruktywna dyskusja ma wtedy sens, kiedy prowadzona jest w zakresie spraw rzeczowych. Pan natomiast nie ma pojęcia, o czym piszę, starając się "nadrobić" pewne braki cytowaniem literatury klasycznej, ( tak na marginesie Jan Kochanowski to odrodzenie, zwane renesansem). Klasyka istnieje i ma tyle twarzy, ilu jest czytelników. Każdy ma klasykę na swoją miarę. Nie jest wskazane jednak pozostawać tylko w tych ramach, zatrzymywać się w literackim, duchowym i kulturowym rozwoju. Klasyka to nie tylko okres odrodzenia ( renesansu). Klasyką są utwory, o których im więcej myślimy, tym bardziej stają się oryginalne i innowacyjne. Klasyka to utwory, wobec których nie możemy pozostać obojętni, i która pomaga ci zdefiniować siebie poprzez nią lub w opozycji do niej. Ale nie z Panem dyskusje na takie tematy. Nie rozumie Pan wielu rzeczy, co widać po Pana wpisach, ale chce Pan koniecznie brylować intelektualnie w ich ocenie, co wychodzi z mizernym skutkiem - niestety. Trochę słabo jednak zna Pan lokale wydarzenia, ograniczając się jedynie do spraw Urzędu Miasta i jego pracowników. Dlatego też moja dyskusja z Panem nigdy nie będzie rzeczowa i merytoryczna. Pozdrawiam i życzę miłego dnia - niestety, już nie taka "młoda dama".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Antonina5(2022-04-10)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Ad vocem Pana słów: "Moc młodych to często para wpuszczona w gwizdek o czym też warto pamiętać... " Przed formułowaniem lekceważących opinii - wyrażonych nawet w trybie przypuszczającym, dobrze byłoby zapoznać się z dokonaniami naukowymi i publikacyjnymi tych dwóch młodych ludzi ( w kraju i za granicą), bo takie słowa są bardzo krzywdzące, nawet wypowiedziane ogólnie... "o czym też warto pamiętać".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Antonina5(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - No cóż słowo klasyka to też klasyczny kanon lektur szkolnych.. Rozumiem że fraszki Mistrza z Czarnolasu są waćpani obce co starałem się wskazać z nadzieją na ich załatanie. Klasyka to też Pieśń o Rolandzie ale na to by znała Pani wersję kinową z rolą śp Klausa Kińskiego nie liczę. Natomiast mylenie umownego podziału nurtów kulturowych w ujęciu dydaktycznym z wpisami pod artykułem stanowi z Pani stronę oczywistą manipulację semantyczna nakierowaną na deprecjacje mojej osoby. Moja droga niemłoda już damo jeśli pretendujesz do roli omnibusa to mnie swoim zadufaniem w sobie śmieszysz. Dostałą Pani przyjacielskiego klapsika a w rewanżu pisze Pani pracę doktorską wykonując dogłębną analizę prostej myśli. Przy czym dowcip Pani ciężkim się zdaje jako ołów w hucie a pojmowanie świata płaskie jak wyświetlacz smartfona. Nie rozumiem wielu rzecz i nie rozumiem Pani intencji to prawda ale odnoszę wrażenie że i Pani ich nie znasz lub że są one najpodlejszej kondycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - cd - Proponuję zatem by zechciała mnie Pani w owych lokalnych wydarzeniach wesprzeć własną przeogromna wiedzą. Jeno upraszam do stup się kłaniajac być mi Pani opowieściami z magla i detalami kto z kim sypia i jakie erotyczne ekscesy przy tym wyrabia uwagi nie zaśmiecała. Co do spraw Urzędu i jego pracowników to proszę wybaczyć - nie znam ich i nazbyt ciekaw ich nie jestem, podobnie jak Opowieści z Magla. Interesują mnie tylko publiczne wypowiedzi i tylko do tej sfery się odnoszę i tylko w zakresie w jakim wpływają one na życie Miasta. Mam wrażenie że nie jest Pani osobą mądrą skoro na podstawie wpisów / często dość żartobliwych a nawet zaczepnych i napastliwych / chce Pani określać moje kwalifikacje intelektualne zakładając ze ich tworzenie wymaga jakiegokolwiek wysiłku intelektualnego. Jeśli tak chce Pani budować swój ogląd świata to jest Pani dadaistką a Pani wizja świata jest tak bliska rzeczywistości jak bliskie fotografii dokumentalnej są obrazy Salwadora Dali. Proponuję się nie silić na kolejną pracę doktorską na temat dadaizmu impresjonizmu o zasad doboru przysłony w obiektywach szerokokątnych bo ten rodzaj dyskusji faktycznie nie ma sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - cd 2 - Tyle że jako niemłoda już dama przynajmniej tego powinna być Pani świadoma. Posty to impresjonistyczny dadaizm pomieszany z szachami rozgrywanymi na wielu polach a Pani jak dziecko oczekuje że będzie to Encyklopedia Britannica. Dlatego polecam lekturę fraszek - to swego rodzaju pierwowzór internetowej wymiany impresji na temat lub na wiele tematów na raz i jak widzę w tej konwencji zupełnie się Pani poruszać nie umie.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - Moja opinia jest opinia natury ogólnej i nie dotyczy tych młodych ludzi ale ogólnej natury świata. Nie zrozumiał Pan kontekstu bo doceniam jednako i tych którzy z detektorami metalu szperają po plażach Mierzei Wiślanej i tych co szperają w archiwach i tych co przebrani w jakie takie / lub takie jakie / mundury zajmują się odtwórstwem historycznym. Wchodząc w młodość starców zaczynam rozumieć o ile więcej byłbym w stanie zrobić w młodości gdybym słuchał ludzi którzy udzielali mi dobrych rad których jako młokos zapatrzony w swoją mądrość nie słuchałem. To również moje osobiste doświadczenie o czym "świadczę z całą rzetelnością własnego imienia" cytując jakiś utwór chyba Gintrowskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Wszystkie Pana wywody podsumuję jednym zdaniem: "Myśli nieuczesane" Stanisław Jerzy Lec. W swoim zacietrzewieniu już mnie Pan zakwalifikował jako Pana ( czy to było tylko "kopiuj-wklej"). Kończ waść...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Antonina5(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - Widzę że zaczyna Pani rozumieć. Myśl że "tak ci końcówkuję z niepisaniowości" do mnie nie trafia mimo że "Mironczarnię" czasami poczytam. Nie zakwalifikowałem Pani ot "lekko jej opowieść konkluzjami kraszę" co słusznie Pani zauważyła jest myślą bardzo nieuczesaną a nawet celową rozczochraną przez wiatry szaleństwa. Jeśli owej myśli Pani nie rozumiesz to nic na tem stan rzeczy nie poradzę. Kończyć zaś waćpanny nie zamierzam bo pokonać białogłowe honoru nie przynosi a gdybym chciał z Panią walczyć to bardzo szybko byś w tej walce poległa, bo w myśli nieuczesanej jako białogłowa despekt własnej osoby dostrzegasz. Dlatego ostrza szyderstwa nie używam z nadzieja że się Pani w tej sztuce wprawisz a wtedy jak z bardziej doświadczonym szermierzem ostrza skrzyżuję. Mówiąc po ludzku - wiecznie żyć nie będę a Pani masz szansę by sporo mądrych uwag do wielu dyskusji wnieść, a ja do tego zniechęcać drwiną nie zamierzam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • @Antonina5 - ... "bo to jest żenujące"... - Tak, 100% prawdy. Żenujące. Ale ci "młodzi mają moc"! Oni mają wręcz petardę! - Przypisać "Heinz'a" jako Günther'a. Przypisać nr 57 Pułku Piechoty Landwehry, w którym służył ppor. Günther Georg Drange, jako nr obozu w Krasnojarsku(!). Petarda, a wręcz Bayraktar! Bibliotekarz Artur J. nie odrobił lekcji. Wystarczyło poczytać cokolwiek w Czytelni Czasopism z początku stycznia 2015 r. I wystarczyło tylko skrupulatnie przeanalizować awers tej kartki pocztowej. Żenujące. Faktycznie.
 • @erg. - Co się dzisiaj dzieje z ludźmi? Ciśnienie nie takie? Chyba jednak potrzebne jest szkło powiększające do dokładnego rozczytania treści. No i oczywiście czytania "ze zrozumieniem", którego Panu akurat brak ( nie tylko w tym przypadku). Przywołany, w sposób mało elegancki, ( ale Pana na elegancję nie stać, o czym wiele osób już wie) bibliotekarz Artur J. NIC nie ma do zakresu tłumaczenia, gdyż tylko nadzorował zakup na ebayu. Więc posądzić Bogu ducha winnego człowieka o niedopilnowanie czegoś, w czym nie brał udziału świadczy o braku, w Pana przypadku, czytania ze zrozumieniem. Też zresztą nie po raz pierwszy. Należałoby tego Pana przeprosić za bezpodstawne posądzenia, ale Pana zapewne na to nie stać. Pan woli "besztać w sposób właściwy dla niektórych osób. Domyślam się, że zazdrość przez Pana przemawia, ale cóż inicjatywa należy dziś do innych. Im wcześniej się Pan z tym pogodzi, tym lepiej dla Pana zdrowia psychicznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Antonina5(2022-04-10)
 • MariuszLewandowski-Fc @Antonina5 - No moja droga niezbyt młoda damo jednak przesadzasz. Nie każdy kto się z twoja opinia nie zgadza jest umysłowo chory - proponuje byś się tak nie bawiło bo to ani godne damy ani rozsądne. Widzę w twojej wypowiedzi argumenty ad persona a nie dotyczące sprawy co do meritum. Zastrzeżenia podnieść każdy może i proponuję zachować się nieco grzeczniej. Te rejestry schodzą do poziomu " chamski festyn za remizą" a to nie jest dobra forma rozmowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  MariuszLewandowski-Fc(2022-04-10)
 • @erg. - Po pierwsze, panie Lechu, tam jest napisane Gunther, a nie żaden Heinz, jedynie słowo jest ścieśnione bo autorowi zabrakło miejsca na kartce. Czas, żeby pan odświeżył sobie kurrentę zanim zacznie poprawiać cudze, prawidłowe odczyty i się kompromitować. Po drugie, "bibliotekarz" licytował, a tłumaczył historyk. Po trzecie, Bayraktar to dron a nie petarda :)
 • @MariuszLewandowski-Fc - Miałam już z Panem nie dyskutować, ale widzę, że dalej Pan nie rozumie. Nigdzie i nigdy nie napisałam o nikim, że jest umysłowo chory. To Pana stwierdzenie. Proponuje zapoznać się z definicją zdrowia psychicznego: jest to "dobrostan na poziomie poznawczym, behawioralnym, emocjonalnym i społecznym". Naprawdę niech Pan już przestanie bawić się w umoralnianie i nauczanie innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Antonina5(2022-04-10)
 • @erg. - Leszek vel erg, Naprawdę się nie ciśnij tak, bo będziesz jak histeryk. A przecież Ty jesteś historyk po studiach dziennych jak cały czas przypominasz. Odstaw tego Dimpla z naklejką duty free co masz w zdjęciach i będzie ci lżej. Jasnośc umysłu !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  karuzela marzeń(2022-04-10)
 • he he historyk po studiach chodzący jak narcyz po Malborku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Cieciorka(2022-06-02)
Reklama