UWAGA!

Kodujemy naszą historię-nabór do udziału w warsztatach

Elbląg, Kodujemy naszą historię-nabór do udziału w warsztatach

To będą międzypokoleniowe zajęcia, podczas których zespoły-rodziny albo grupy znajomych opracują historie swojego pochodzenia od czasu pojawienia się w Elblągu, a następnie „zakodują je” z wykorzystaniem robota do nauki kodowania. Ruszyła rekrutacja do udziału w warsztatach pn. Kodujemy naszą historię. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

– Poprzez udział w warsztatach młodsi elblążanie będą mieli okazję poznać historię swojego pochodzenia w atrakcyjnej dla siebie formie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Starsi z kolei podzielą się swoją wiedzą, a jednocześnie oswoją się z nowymi dla siebie technologami.
       Zajęcia są adresowane do elblążan w wieku powyżej dziesięciu lat, przy czym pierwszeństwo udziału będą miały mieszane wiekowo pary i większe zespoły rodzinne/znajomych (np. wnuk i babcia/dziadek, dziecko i rodzic). Do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się także osoby indywidualne, ale ich zgłoszenia będą rozpatrywane w drugiej kolejności.  Najciekawsze historie, które „zakodują” uczestnicy warsztatów, trafią do krótkometrażowego filmu oraz przewodnika miejskiego, które przygotowuje CSE  „Światowid” w ramach projekt pn. „Nasze tutaj”.            
       Warsztaty pn. Kodujemy naszą historię, odbędą się dwukrotnie w terminach:
       2 lipca (wtorek), godz. 10:00-14:00
       3 lipca (środa), godz. 10:00-14:00
       Aby zgłosić się do udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres e-mail: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć go do siedziby CSE „Światowid” w Elblągu, pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, pokój 38a. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.swiatowid.elblag.pl pod linkiem.
       Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
       Warsztaty pn. Kodujemy naszą historię, są częścią projektu pn. „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt „Nasze tutaj” jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu w ramach obchodów Roku Pionierów Elbląga.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama