UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec nauki, nadszedł czas odpoczynku!

 
Elbląg, Zakończenie roku szkolnego ZSZ nr 1 w Elblągu
Zakończenie roku szkolnego ZSZ nr 1 w Elblągu (fot. Sebastian Wiśniewski)

16,5 tysiąca. Tylu uczniów zakończyło w Elblągu rok szkolny 2018/2019 i rozpoczęło wakacje. - Rok, który kończymy, był zarówno dla elbląskiej oświaty, jaki i samorządu rokiem trudnym, związanym z reformami i protestami – mówił podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego prezydent Witold Wróblewski. Zobacz zdjęcia.

Trudny był także dla uczniów. Za nimi rok wytężonej pracy i przygotowań do egzaminów. - Rok szkolny był pracowity, dużo się uczyliśmy – mówi Joanna Araszkiewicz, ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu. -  Egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalne były co prawda dość trudne, ale większość dobrze nam poszła. Jesteśmy zadowoleni. Wakacje mamy więc zamiar spędzić na wypoczynku i przygotować się do nauki w szkole średniej.
       - Jesteśmy dumni z siebie i zadowoleni z naszych ocen – dodał Bartosz Piwowarczyk, absolwent gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej uroczystości. A plany na wakacje jeszcze nie są sprecyzowane.
       Część uczniów wakacje spędzi pracowicie. Paulina Donoch, uczennica klasy II technikum odlewnik z ZSZ nr 1 w Elblągu będzie pracować w sklepie w Krynicy Morskiej, a Michał Derecki z tej samej klasy od poniedziałku rozpocznie miesięczny staż w GE.
       Podczas miejskich uroczystości zakończenia roku szkolnego, które w tym roku odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wyjątkowo dobre wyniki w nauce. Prezydent Witold Wróblewski nie krył zadowolenia, że w rankingu najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim, pierwsze trzy miejsca zajmują trzy elbląskie podstawówki. - Od dzisiaj rozpoczynamy wakacje, czas, który powinniśmy przeznaczyć na wypoczynek, na to, żeby przygotować się do następnego roku szkolnego – mówił prezydent. - Jestem dumny z elbląskiej oświaty. W tym roku w ramach konkursu, który był przeprowadzony w województwie, pierwsze trzy miejsca zajęły elbląskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 21, 12 i 19. To dowód na to, że mamy w Elblągu bardzo zdolną młodzież i fantastycznych nauczycieli, którzy potrafią przekazywać wiedzę.
       W tym roku ostatni dzwonek zabrzmiał w elbląskich gimnazjach, których istnienie z ostatnim dniem roku szkolnego przeszło do historii, tym samym nowy rok szkolny rozpocznie dwa razy więcej uczniów niż w ubiegłym roku.
       A tymczasem wszystkim uczniom życzymy mądrych wyborów, dostania się do wymarzonych szkół i udanych, bezpiecznych wakacji.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama