UWAGA!

Konkurs o Straży Granicznej rozstrzygnięty

Wczoraj (28 kwietnia) rozstrzygnięto konkurs dla uczniów zorganizowany przez Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, poświęcony problematyce Straży Granicznej i administracji rządowej w województwie.

W konkursie udział wzięło blisko 200 dzieci ze szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Odbywał się w dwóch kategoriach - szkół podstawowych (plastyczny) i gimnazjalnych (wiedzy).
     W konkursie plastycznym prace miały dotyczyć tematyki „granicznej”. Nagrody i wyróżnienia zdobyli w nim uczniowie z naszego regionu: Robert Geniusz (SP w Chruścielu), Paweł Szkudlarek (SP w Żelaznej Górze), Weronika Kozłowska (SP w Chruścielu), Oliwia Gajewska (SP w Chruścielu), Joanna Gryczon (SP w Żelaznej Górze), Paulina Budzyńska (SP w Żelaznej Górze), Marta Chrzanowska (SP 6 w Braniewie), Aleksandra Woźniak (SP w Żelaznej Górze).
     Natomiast uczniowie szkół gimnazjalnych popisywali się wiedzą o Straży Granicznej oraz funkcjonowaniu struktur administracji rządowej w województwie i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do finałowego etapu zakwalifikowali się uczniowie Gimnazjum w Wilczętach i zajęło tam drugie miejsce (konkurs był drużynowy).
     

 


     Konkurs zorganizował Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Komendant Główny Straży Granicznej.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama