UWAGA!

Kontrola kociego obiadu

Elbląg, oni też chcą dobrze i zdrowo zjeść...
oni też chcą dobrze i zdrowo zjeść...

Tym razem pracownicy elbląskiej delegatury Inspekcji Handlowej wzięli pod lupę sklepy i hurtownie, w których można kupić karmę dla zwierząt domowych.

Kontrolą objęto 5 placówek, w tym sklep zoologiczny, hurtownię oraz trzy sklepy detaliczne działające na terenie Elbląga i Braniewa.
     - Wszystkie kontrolowane placówki działały legalnie – zapewnia Dawid Marchlewicz z elbląskiej delegatury IH. - Łącznie sprawdzono 43 partie karm dla zwierząt domowych.
     Inspektorzy nie stwierdzili nieprawidłowości w zakresie oznakowania pasz, składu surowcowego karmy oraz nazw materiałów paszowych. Wszystkie produkty miały aktualne terminy przydatności do spożycia.
     - W jednej z placówek stwierdzono brak wywieszek cenowych przy wszystkich oferowanych do sprzedaży towarach paczkowanych oraz brak cen jednostkowych odnoszących się do 1 litra lub 1 kilograma – dodaje Dawid Marchlewicz. - W użyciu sklepu znajdowały się dwie wagi elektroniczne z nieaktualnymi cechami legalizacji.
     Stwierdzone wykroczenia dały podstawę do ukarania przedsiębiorcy mandatem karnym w wysokości 300 zł.
     Informację o nieprawidłowościach przekazano do właściwego miejscowo Urzędu Miar.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • miast bić kocią pianę lub psią kupę, skontrolujcie delikatesy Radość przy Malborskiej :-) wystaczy zajrzeć za regały brud aż się wałkoni jak kot Filemon z Bonifacym włącznie :-) Wiem, wiem nie ma środków :-(((
 • 70% ludności na świecie głoduje lub wręcz umiera z głodu, a tu, proszę, jaka troska o jedzonko dla kotka i pieska. Świat schodzi na psy.
 • Do anonima wyżej --> a co, gdyby skontrolowali hurtownie z jedzeniem dla ludzi, to te 70% światowej ludności przestałoby cierpieć z głodu? Sam schodzisz na psy swymi komentarzami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2008-08-10)
Reklama