UWAGA!

Kontrowersyjna instalacja ponownie w Elblągu

 Elbląg, Kontrowersyjna instalacja ponownie w Elblągu
fot. nadesłana

W środę, 20 czerwca o godz. 16:30 na placu Słowiańskim przy fontannie pojawi się wielka kolorowa instalacja zlokalizowana na platformie samochodowej, udekorowana wzbudzającymi kontrowersję rzeźbami.

Jest to dzieło Jacques Tilly, niemieckiego ilustratora i karykaturzysty. Pojawia się ono w wielu miastach Polski z konkretnym przesłaniem.Jjest to edukacja i zarazem protest przeciwko populizmowi i nacjonalizmowi. Populizm to problem, który dotyczy nie tylko Polski. Rozprzestrzenia się jak robactwo, stąd figury gąsienic symbolizujące znanych polityków, którzy swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami niszczą demokrację. Wielka kolorowa instalacja zachęca do uczestnictwa w wyborach oraz zwraca uwagę nas wszystkich na to, jak ważne jest nasze zaangażowanie na rzecz walki o prawa obywatelskie. Przypomnijmy przed nami już jesienią najważniejsze wydarzenie polityczne tego roku – wybory samorządowe. Tylko od nas wyborców zależy, jak będą funkcjonowały nasze lokalne społeczności i jacy ludzie będą nas reprezentowali.
       Instalacja zlokalizowana na platformie samochodowej w czwartek, 21 czerwca wyruszy trasą Suchacz, Tolkmicko, Frombork, Braniewo, Elbląg , Zastawno. Postoje i prezentacja instalacji w centralnych miejscach w/w miejscowości. Następnie 22 czerwca Liść Demokracji odwiedzi Wilczęta i Ornetę.
       Organizatorzy KOD Elbląg a także obywatelski ruch ‘’Rozmawiajmy o Demokracji’’ zapraszają mieszkańców Elbląga oraz wymienionych miejscowości do czynnego udziału w wydarzeniu.
      
KOD Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama