UWAGA!

Kto przeprosi za ogórki?

Elbląg, Kto przeprosi za ogórki?

Minęło kilka dni, zakażonych pałeczką okrężnicy na terenie Niemiec przybyło i nadal nie wiadomo, gdzie się znajduje przyczyna choroby. Wiadomo jednak, że ogórki były niewinne i po zachowaniu podstawowych zasad higieny, czyli umyciu, można je jeść. Rolnicy liczą straty, a politycy zza zachodniej granicy głowią się jak uniknąć płacenia odszkodowań.

Sytuacja rozwija się powoli. Po szybkim oskarżeniu najpierw hiszpańskich producentów ogórków, a potem holenderskich producentów pomidorów o dostarczenie skażonej bakterią E. Coli partii żywności na rynki zachodnioeuropejskie, laboranci, lekarze i politycy szukają przyczyn zakażenia. Teraz padło na niemieckie kiełki, które dodawane są do sałatek, przez co rynek warzywny w wielu regionach się załamał. Dotyczy to również naszego kraju, gdyż po komunikatach i konferencjach prasowych pani minister Ewy Kopacz i pracowników sanepidu, wiele osób zrezygnowało z zakupu warzyw, choć instrukcje informowały, że do bezpiecznego spożycia wystarczy (jak to powinno mieć miejsce zawsze) stosować zasady higieny. Rolnicy liczą straty, choć tak naprawdę stracili wszyscy, bo zwłaszcza nasze krajowe ogórki w tym roku są bardzo smaczne. Czy jeśli się znajdzie właściwe źródło pochodzenia chorobotwórczych bakterii ktoś przeprosi za ogórki i pomyśli o odszkodowaniach dla rolników? Na razie na ten temat pomimo protestów rolników w Europie zapadła dziwna cisza…
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • malo tego wszedzie, jeszcze tu takie rozkminy prowadzicie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo z arbaita(2011-06-07)
 • Zdradzę wam sekret. Całą sprawę nakręciły megafarmy by zniszczyć drobnych farmerów. Wirus jest sztucznie wyhodowany i prawdopodobnie jego rozprzestrzenianie jest kontrolowane. Odpowiedzią na problem będzie więcej regulacji ( często niemożliwych do spełnienia przez drobnych farmerów ) i obciążeń podatkowych pod pretekstem "walki o bezpieczną żywność". Szybko też usłyszycie że gdyby to była żywność genetycznie modyfikowana do tragedii by nie doszło. Globalistyczna elita działa na jednej prostej zasadzie : Problem, Reakcja, Rozwiązanie. Jest to znany mechanizm władzy polegający na tym ze tworzysz Problem, czekasz na reakcję opinii publicznej i proponujesz korzystne dla siebie Rozwiązanie. Chcesz skrócić ludziom smycz? Tworzysz terroryzm, czekasz na płacz i wołanie " Zróbcie coś !" i proponujesz drakońskie ograniczenia swobód obywatelskich które w innym wypadku nie miały by szans na akceptację. Obserwujcie uważnie jak każda władza stosuje ten prosty mechanizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heniek3d(2011-06-07)
 • prawdopodobnie jego rozprzestrzenianie jest kontrolowane ???? to dlaczego umieraja osoby ? jaka to kontrola ze ludzie lezą w szpitalu i walczą o zycie ?
 • donald :D albo kaczorek!
 • Dobrze że naszych rolników ten temat nie dotyczy ponieważ do sezonu ogórkowego jeszcze hohoho.
 • Grrr. .. życie ludzkie dla ludzi rządzących światem jest g. .. .warte. Poczytaj co oni piszą w swoich książkach. Poczytaj prace dr. Pianki, poczytaj co pisze główny doradca do spraw nauki Obamy, John P. Holdren (książka Ecoscience). Piszą jasno. JEst nas o 6 miliardów za dużo ! 500 milionów ludzi w ich utopijnym Nowym Porządku Świata wystarczy. Wiem że dla większości brzmi to jak majaki ale to nie zmienia faktu że jest to prawda. Taki np. książe Filip w swojej biografii pisze że chciałby powrócić w następnym wcieleniu jako wirus który unicestwi ludzkość. Co o tym mam myśleć ? Wspomniany doktor Pianka na wykładach mówi studentom przy ich aplauzie na stojąco że zadaniem nowoczesnego naukowca jest stworzenie Eboli roznoszonej w powietrzu która zniszczy ludzkość ! Obłęd ? Wpisz w google Alex Jones - Endgame napisy a zobaczysz film po którym nie uśniesz. Zaraz potem poszukaj film Brauna - Eugenika. W imię postępu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heniek3d(2011-06-07)
 • a pozniej obejrzyj hydrozagadke. ja po niej 2 dni nie spalem. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo z arbaita(2011-06-07)
 • Sexo z arbaita. .. zabawny jesteś, ale pewnie tylko po kielichu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  śpij dalej(2011-06-07)
 • pije na umor, wiec ubaw po pachy. ale jak to sie wpisuje w teorie spiskowe i sztuczne mgly?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo bez logowania(2011-06-07)
 • " Heniek3D" napisał prawdę. .. Ten problem powstał na skutek stosowania, tzw. rolnictwa ekologicznego" gdzie zamiast nawozów mineralnych, stosuje się naturalne, czyli " g", głównie gnojowicę, której potężne fermy zwierzęce produkują olbrzymie ilości. Sęk w tym, że niejednokrotnie niezgodnie z zasadami właściwej " fermentacji" i dojrzewania. Ponadto, takie gnojowice mogą pochodzić od zwierząt karmionymi MMK ( mieszankami mięsno-kostnymi) zakazanymi w Europie. Mieszanki te spowodowały w niedalekiej przyszłości chorobę " wściekłych krów" i wybicie stad bydła, oraz choroby u ludzi. Mimo zakazu, rolnicy, także polscy dosypują te zakazane mieszanki do pasz ( lepszy przyrost). Ostatnio z Litwy taka mieszanka docierała do Polski. Tak też mogło stać się w przypadku skażenia warzyw, zmutowanymi bakteriami Coli. Tezę tą potwierdził urzędnik z Min. Rolnictawa w TV, ale nikt tego tematu nie pociągnął dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sławek - Jurek(2011-06-08)
 • ludzie umieraja w szpitalach z powodu E. Colli bo j e s t n a s o 6 m i l i a r d o w z a d u ż o
 • za ogórki ma przeprosić pomidor czyli minister rolnictwa
Reklama