UWAGA!

Teraz ja - Las to nie śmietnik

 
Elbląg, zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. JoannaSz.

Sezon grzybowy już rozpoczęty, a zbieraczy nie brakuje w weekendy jak i w tygodniu. Niektórzy jednak "zapominają" zabrać do domu oprócz zbiorów - własne śmieci.

Odwiedzam bardzo często lasy w Rangórach jak i na Jeleniej Dolinie. Wczoraj doznałam szoku widząc hałdę śmieci przy jednym ze zjazdów wgłąb lasu. Kanistry po płynach do samochodu, metalowe części, nie wspominając o zwykłych śmieciach spożywczych, których było pełno wokół.
       Nie jestem w stanie zrozumieć takich ludzi, przecież i tak wracają do miasta, czy naprawdę ciężko te śmieci wrzucić do samochodu i wyrzucić do śmietnika w mieście? Czy naprawdę trzeba robić porządki samochodowe akurat w lesie?
       Ludzie naprawdę nie zdają sobie sprawy, że takie śmieci mogą okazać się śmiertelne dla zwierząt. Ponadto takie śmieci rozkładają się tysiące lat. Wyciekające z kanistrów płyny mogą skazić glebę! Czy chcemy żeby nasze lasy wyglądały, jak wysypisko śmieci za kilka lat? Zastanówcie się nad tym, kiedy następnym razem wybierzecie się do lasu.
      
      
      
madziektm
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 3 1

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zgadzam się z autorką tekstu. Ja także uważam, że my jako Polacy mamy niską kulturę ekologiczną. Zauważyłam, że powoli to się zmienia. Mnie także bardzo denerwują śmieci w lasach parkach, czy na naszych osiedlach. Denerwują mnie także " smakosze" piwa, którzy zostawiają puszki po sobie.
Reklama