UWAGA!

Licealiści na żaglowcu „Pogoria”

 Elbląg, Licealiści na żaglowcu „Pogoria”
fot. nadesłana

W piątek, 7 marca uczniowie i nauczyciele z I LO wyruszą do Włoch, aby już po raz trzeci popłynąć w rejs na pokładzie legendarnego żaglowca „Pogoria”.

Elbląska załoga przez tydzień zasmakuje życia na żaglowcu, pełniąc wszystkie obowiązki związane z obsługą statku. W swojej podróży odwiedzi wiele pięknych i ciekawych miejsc, zawijając do znanych portów Morza Liguryjskiego. W poprzednich rejsach „Pogoria” z elbląską banderą pod salingiem odwiedzała Livorno, Portofino, Elbę, San Remo, Monte Carlo, Niceę i Calvi na Korsyce.
       I LO  od wielu lat zajmuje się edukacją żeglarską młodzieży. Przy szkole został powołany Uczniowski Klub Sportowy „Horyzont” , który organizuje rejsy, szkolenia i kultywuje tradycje morskie. Młodzież bierze udział w rejsach po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Pojezierzu Iławskim i Zalewie Wiślanym, a także poznaje tajniki sztuki żeglarskiej pływając i zajmując się dwoma szkolnymi jachtami. W działalność klubu zaangażowani są rodzice, absolwenci szkoły i sympatycy, którzy w tym roku uzupełniają załogę rejsu „Pogorią”.
      
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama