UWAGA!

Mączna: będzie więcej miejsc parkingowych

 Elbląg, Na ulicy Mącznej w tym roku wiele się zmieni
Na ulicy Mącznej w tym roku wiele się zmieni (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Uszkodzone samochody, kłótnie między sąsiadami o miejsca parkingowe - to codzienne bolączki mieszkańców ul. Mącznej. Wkrótce ten problem ma być rozwiązany.

- Wjeżdżają i parkują tu wszyscy – mówi jedna z mieszkanek. - Rodzice, którzy odwożą lub odbierają dzieci z przedszkola powodują korki, zwłaszcza rano i popołudniu, ale to nie jest najgorsze. Parkują tu pracownicy pobliskich sklepów i instytucji. To jest darmowy parking, więc jak ktoś przyjeżdża na 9 do pracy, to parkuje do 17.
       Przez ścisk na parkingach często dochodzi do kłótni między sąsiadami. Jeden zastawia drugiego, bo nie ma gdzie się zatrzymać, często wzywana jest Straż Miejska.
       - Raz mi samochód obili, raz tak mnie sąsiad zastawił, że nie mogłam wyjechać – skarży się mieszkanka. - I o ile samochód osobowy jakoś przejedzie, o tyle na przykład śmieciarka ma tu ogromny problem.
       Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i złożyli wniosek o budowę miejsc parkingowych przy ul. Mącznej do budżetu obywatelskiego. Chcieli też naprawy chodnika i drogi. „Za” głosowało 549 osób, to wystarczyło, by wniosek wygrała głosowanie w okręgu. Wkrótce mają się rozpocząć prace.
       – Termin zakończenia robót planowany jest na koniec października – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Po zrealizowaniu projektu liczba miejsc parkingowych się powiększy, więc mieszkańcy bez problemu będą mogli znaleźć miejsce dla swoich aut.
K

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kolejne miejsce zabaw dla dzieci zniknie z powierzchni ziemi. I potem dziwne, że tylko przed komputerem siedzą. To samo zrobili u mnie pod blokiem. Zlikwidowano podwórko (na którym zresztą się wychowałam) na rzecz parkingu. A miejsca jak było mało tak jest mało, bo niektórzy po 2 samochody mają a to córki, synowie przyjeżdżają. .. więc jak wracam z pracy lub zakupów i tak często nie mam gdzie auta postawić. A dzieci szkoda, że nie mają normalnego dzieciństwa
 • A moim zdaniem w centrum miasta powinno powstać kilka parkingów poziomowych. To by załatwiło braki miejsc parkingowych. A place zabaw dla dzieci zostały by nie naruszane.
 • Faktycznie, piękny plac zabaw. Aż żal patrzeć.
 • ale co z tego, że powstanie więcej miejsc parkingowych? pytam dla kogo i po co? po to, żeby jeszcze więcej ludzi z zewnątrz znalazło dla siebie darmowe miejsce parkingowe? sam jestem mieszkańcem tego podwórka i też jestem nieźle wnerwiony na widok przyjezdnych. dlatego już jakiś czas temu odpuściłem sobie, zamiast walczyć o miejsce parkingowe na własnym podwórku złożyłem wniosek o pozwolenie na bezpłatne parkowanie w strefie płatnego parkowania. a tam o wolne miejsce raczej nietrudno. temat tego podwórka wiele razy wałkowany w elbląskich mediach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Colargol(2015-01-15)
 • Może za te pieniądze postawić szlaban i wtedy nikt z zewnątrz nie będzie parkował, a za resztę zmodernizować plac zabaw dla dzieciaków.
 • Więcej miejsc parkingowych to i więcej przyjezdnych, normalka. A to nie jest już od dawna plac zabaw tylko sr. .alnia dla burków, mieszkańców oczywiście. Syf i nic więcej i to na zapleczu bloków w centrum miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  jamess(2015-01-15)
 • To odbicie potrzeb mieszkańców, wystarczy popytać a wyjdzie: przeciętnie 1 dziecko, przeciętnie 2 samochody. Dla kogo te place zabaw ? Przecież za 10-20 lat to 1 dziecko też będzie chciało parkować własnym samochodem, o ile zostanie w mieście, w którym są tylko parkingi i oddziały banków. Koło się zamyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Rowerzysta(2015-01-15)
 • Miasto powinno w końcu rozpocząć działania wyprowadzające samochody z centrum! Budując nowe miejsca parkingowe tylko zachęca się ludzi do korzystania z samochodu. Już teraz są miejsca w centrum, gdzie ciężko przejść, bo chodniki zastawione są przez auta (vide ul. Winna pod nosem Straży Miejskiej).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  orianka(2015-01-15)
 • Jestem mieszkańcem ulicy Mączna i muszę uświadomić wszystkich piszących, że placu zabaw to tu N I E M A !! Miejsce z placem koło rakiety to teren do wyprowadzania psów z całej dzielnicy i karmienia ptaków -smród i bród - Plac zabaw to miejmy nadzieje że kiedyś będzie. Stan nawierzchni jest straszny, fakt że parkują tu wszyscy to pozostawiam bez komentarza. .. .. szkoda gadać. Takiego bałaganu w środku miasta to tylko w Elblągu można się spodziewać WSTYD. Dobrze że ma być cos zrobione w tym temacie, miejmy nadzieję że rakieta pozostanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  mieszkaniec22(2015-01-15)
 • Trudno. Dzieci się będą bawić napieprając piłką w samochody.
 • Jeśli chodzi o plac z rakietą to nikt nie będzie go likwidował. Zgadzam się z tym że ten plac służy jako kuweta dla zwierząt ale i z tym postaramy sobie poradzić aby nasze dzieci jednak miały gdzie się bawić, a właściciele psów mogliby po swoich pupilach posprzątać i nie byłoby tematu. .. ..
 • Czekam z utęsknieniem na jakikolwiek remont i porządek. W jezdni dziury że można koła połamać. Rakieta już nie spełnia norm bezpieczeństwa. Plac zabaw jest przy przedszkolu i w parku Planty. A dzieci już niestety prawie niema. Nawet młode małżeństwa jak już mają to dziecko-pieska. Wielka szkoda że tak się dzieje ale chyba jest to tendencja ogólnopolska. Dzisiaj wygląda to tak że samochody stoją na chodniku na zakręcie wzdłuż i poprzek. Ciężarówki i inne graty stoją miesiącami. Samochody służbowe zamiast w firmach stoją na naszym podwórku. Tylko remont wytyczenie i ogrodzenie chodników tak jak w SIELANKOWSKIM budynku i szlaban z pilotem mogą nas uratować.
Reklama