UWAGA!

Masz psa - bądź odpowiedzialny

Elbląg, Masz psa - bądź odpowiedzialny

Już w najbliższą sobotę na Pl. Jagiellończyka odbędzie się Elbląski Dzień Psa. Impreza, w tym roku pod hasłem – „Masz psa- bądź odpowiedzialny” organizowana jest już po raz trzeci i cieszy się wśród elblążan i ich pupili sporym powodzeniem.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka - warto więc wybrać takiego, który będzie odpowiadał na nasze potrzeby i czuł się z nami dobrze.
       Istnieje duża różnorodność ras psów, zarówno pod względem budowy jak i usposobienia dlatego Elbląski Dzień Psa będzie okazją, żeby poznać psy, dowiedzieć się o nich jak najwięcej, a także aby pochwalić się swoim czworonożnym pupilem.
       Czym jest kynologia i kim jest groomer? Tego m.in. będzie się można dowiedzieć w najbliższą sobotę.
      
       8 września dnia na Placu Jagiellończyka odbędą się pokazy, będą również stoiska m.in. dogoterapeutów, tresera czy weterynarza, rozstrzygnięty zostanie również konkurs na psią miss i mistera.
      
       W godz. 12 - 15 zaplanowano:
       - pokazy dog trekking i Rally Obedience
       - stoisko straży granicznej z pokazem pracy psów i licznymi atrakcjami
       - stoisko Lasów Państwowych oraz myśliwych, w planach m.in. mała wystawa trofeów łowieckich, konkursy dla dzieci o tematyce leśnej
       - stoisko Dogoterapeutów z Fundacji Psy Dzieciom. Będę prowadzić zajęcia z psami dla dzieci i liczne konkursy
       - stoisko elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals
       - stoiska specjalistów: tresera, weterynarza i groomera
      
       Na Placu pojawi się również ok. 35 psów rasowych z właścicielami-hodowcami, w tym pięciu myśliwych z psami pracującymi.
      
       Uwaga! 5 adoptowanych ze schroniska tego dnia psów otrzyma wyprawki od sponsora
      
       Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich przebywających na festynie, każda osoba, która przybędzie ze swoim pupilem, będzie musiała posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. W innym wypadku właściciel z psem będzie musiał opuścić teren festynu.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "stoisko Lasów Państwowych oraz myśliwych, w planach m. in. mała wystawa trofeów łowieckich, konkursy dla dzieci o tematyce leśnej"- stoisko tych, co dla frajdy mordują zwierzęta leśne, no super, nie ma co
 • mordercy na imprezie dla dzieci i zwierząt????!!!!!
 • nie bądźcie obłudni. Myślistwo towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Większość ludzi je mięso. Kwestia tylko czy zabija się zwierzęta bo się chce zjeść ich mięso czy dla przyjemności. ..
 • Pokazcie jeszcze trofea psów ile zagryzły dzieci ile okaleczyły
 • mała wystawa trofeów łowieckich??? nikt normalny nie rozumie potrzeby takiego festynu!!!! Może pokażecie na tej imprezie dla dzieci zabite sarny, dziki, jelenia i młode jelonki zastrzelone z zimną krwią?? Impreza dla psychopatów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony 5(2012-09-06)
 • Hipokryzja- tak można skomentować krzykaczy, którzy głoszą, że myśliwi to mordercy. Czyżby nikt z nich nie jadł na co dzień mięsa? Czyż nie wiedzą, że mięsko nie rośnie w supermarketach w ekologicznych doniczkach? Zwierzę w rzeźni ginie w ogromnym stresie, często w mękach, poprzedzonych morderczym transportem i wyjątkowo nieciekawym życiem. Dzikie zwierzę upolowane przez myśliwego wiedzie szczęśliwy żywot pasąc się na wolności, a ginie nie słysząc nawet huku wystrzału. Nietrudno wywnioskować, kto jest okrutniejszy- konsument mięsa sklepowego, czy pozyskanego podczas polowania. Ale obłuda rządzi!
 • człowieczku marny. według ciebie jeżeli w ubojniach czy w transportach giną zwierzęta to myśliwy ma pełne prawo zabijać bo robi to bezstresowo i łagodnie. zabijanie w taki czy inny sposób jest i będzie zabijaniem. od jak to napisałeś. .. .. zarania dziejów.
 • myślistwo jest ok! ale oczywiście ze zdrowym rozsądkiem; ) a jeżeli ktos nie wie na czym polega praca myśliwego niech lepiej się nie wypowiada. a z festynem super pomysł- napewno będę z moją adoptowaną sunią ze schroniska
Reklama