UWAGA!

Międzynarodowo w Elbląskiej Strefie Kibica

Sondaż portElu

Który mecz w Elbląskiej Strefie Kibica chciałabym/chciałbym obejrzeć 26 czerwca o godz. 16?
Dania - Francja 89.6%
Australia - Peru 10.4%
Liczba głosów: 67. Sondaż został zakończony.

Niektórzy chorwaccy kibice w drodze na Mundial do Kaliningradu zatrzymali się w Elblągu. Z tej okazji skorzystają także m.in. Serbowie, Marokańczycy, a nawet Amerykanie, którzy swojej drużyny na Mundialu nie mają, ale mecze w obwodzie chcą obejrzeć.

Chorwacja pokonała w Kaliningradzie Nigerię 2:0, a „trzecia połowa”, czyli świętowanie przez kibiców chorwackich zwycięstwa miało miejsce w jednym z elbląskich pubów. - Około 50 kibiców chorwackich świętowało w Elblągu sukces swojej drużyny – mówi Robert Turlej, który kilku z nich gościł przez kilka dni w swoim domu.
       - Zaprosiłem ich do siebie za pośrednictwem jednej ze stron internetowych dla kibiców. Przyjechali w piątek, odwiedziliśmy elbląską strefę kibica, gdzie pograliśmy w piłkarzyki i skorzystaliśmy z innych atrakcji. Moim gościom sam pomysł strefy się podobał, szczególnie że nie trzeba tylko oglądać meczów, a można przyjemnie spędzić czas – mówił Robert Turlej.
       W sobotę chorwaccy kibice pojechali do Kaliningradu, gdzie na własne oczy zobaczyli gole Etebo (samobójczy) i Modricia (z karnego). Po krótkim pobycie w Elblągu goście Roberta Turleja pojechali do ojczyzny, żeby tam kibicować drużynie w pozostałych meczach na rosyjskim turnieju. A elblążanin szykuje się do przyjęcia Amerykanów, którzy planują dłuższy pobyt na mistrzostwach świata, mimo że ich reprezentacja na Mundialu nie gra.
       - Do Elbląga wybiera się też grupa Serbów i Marokańczyków, którzy zahaczą o nasze miasto w drodze na mecz swoich drużyn w Kaliningradzie – informuje Robert Turlej.Być może do Elbląga przyjadą też Anglicy, którzy swoją bazę wypadkową urządzili w Gdańsku.

  Elbląg, Chorwaccy kibice przed Elbląska Strefą Kibica
Chorwaccy kibice przed Elbląska Strefą Kibica (fot. archiwum Roberta Turleja)


       We wtorek Elbląska Strefa Kibica powinna tętnić dopingiem kibiców. O godz. 17 polska reprezentacja (z wychowankiem Olimpii Elbląg Bartoszem Białkowskim w kadrze) zmierzy się z drużyną Senegalu.
       Przypominamy, że wstęp do Elbląskiej Strefy Kibica jest bezpłatny, podobnie jak wszelkie atrakcje sportowe dla dzieci. Przed meczem na kibiców czekają konkursy, m.in. przygotowane przez portEl.pl, w których nagrodą będą vouchery na jedzenie z serwisu NaWynos. Przygotowaliśmy też pamiątkowe klaskacze z terminarzem mistrzostw, do którego można wpisywać wyniki poszczególnych meczów. Zapraszamy!
      
       Zagłosuj w sondzie, w której pytamy o transmisję meczów w decydującej fazie rozgrywek grupowych Mundialu. Aktualne głosowanie potrwa do wtorku do godz. 23.59.
      
       Zobacz też naszą wideo sondę, w której wynik meczu Polski z Senegalem typują elblążanie.
      

       Program ESK
      
poniedziałek, 18 czerwca
      
godz. 14-16 - transmisja meczu Szwecja - Korea Płd.
       god. 16.10-16.50 - didżej
       godz. 17-19 - transmisja meczu Belgia - Panama
       godz. 19.10-19.50 - didżej
       godz. 20-22 - transmisja meczu Tunezja - Anglia 
       ok. godz. 22.15 - zamknięcie strefy
      
       wtorek, 19 czerwca:
      
godz. 13 – otwarcie strefy
       godz. 14-16 – transmisja meczu Kolumbia - Japonia
       godz. 16-16.40 – konkursy z nagrodami (w tym konkurs portEl.pl)
       godz. 17-19 – transmisja meczu Polska - Senegal
       godz. 20-22 – transmisja meczu Rosja - Egipt
       godz. 22.30 – zamknięcie strefy

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To nie są amerykańscy kibice, tylko agenci CIA i nie jadą oglądać meczy, tylko szukować zamach.
 • Pan radny sobie do domu gości zaprosił, ale pomóc w działaniu elbląskim hotelarzom aby sprzedać jak najwięcej miejsc to już nie ?
 • po co nahalnie promujecie turleja? nawet do mundialu polityke wciskacie, a wystarczylio pominac nazwiko w tekscie
 • Pan Robert zrobił więcej niż Adaś, Andrzejek i Agniesia razem wzięci. Proszę natychmiast z własnej kieszeni zapłacić za te puchy, za ten inaugurujący strefę koncert z wieeeelką, bo aż kilkudziesięcioosobową publicznością. Nic nie macie na własne usprawiedliwienie, tak jak za świecące pustkami internaty dla tabunów kibiców, którzy mieli tu walić drzwiami i oknami, a stąd transferować się do Rosji? Nie umiecie robić imprez, nie wiecie czego ludzie potrzebują, a czego nie, nie wiecie co to sondaż, promocja? To zwolnijcie się! Odejdźcie wreszcie! Panie, daj nam innego prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  Rossignoll(2018-06-18)
 • Panie z tych kilkudziesięciu osób na koncercie to połowa pracownicy mosir-u. Imię na wszystkie imprezy każą przychodzić żeby statystyki były wyższe :p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Hahaha(2018-06-18)
 • @jacekzmiasta - a co to za problem by wynajmować część swojego domu?
 • Ta strefa Kibola to jeden wielki PIC - w starym - dobrym - PRL-owskim stylu. Tak to jest, gdy wracają do Firmy dawne obyczaje.
 • Jaki subtelny wtręt kampanijny z panem Turlejem w roli głównej. Robi sobie zdjęcia z kibolami! Ocieplenie wizerunku? A co na to koledzy partyjni na czele z panem „Widelcem” Grzegorzem Schetyną? W 2008 roku na jego polecenie zatrzymano 753 kibiców Legii. Bezpodstawnie, co pokazały późniejsze uniewinniające wyroki sądowe. Skarb Państwa już zwrócił ponad 300 tys. złotych, a to jeszcze nie koniec. Drugi ancymon z PO to Irek Raś twórca najbardziej restrykcyjnej w Europie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ten z kolei ostatnio błysnął tekstem, że za PO nie było burd na stadionachPanie Turlej wolno tak w PO z kibolami, tymi złymi hooligans się lansować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  poSAMOzło(2018-06-18)
 • Z ta strefa kibica to jest nieporozumienie. Przychodzi po 20 osob. Pewnie jutro mecz Polski bedzie lepiej, ale dla tej garstki ludzi 120 tys wywalone to chyba nie jest dzialanie przemyslane? Jaka jest Wasza opinia?
 • wybory blisko i wroblewski chce pokazac sztucznie ze cos robi dla ludu - stad ta smieszna strefa kibola
 • Bardzo dobry pomysł. Byłem, widziałem.
 • Brawo Robert Turlej.
Reklama