UWAGA!

Międzynarodowy Dzień Rodzin

Elbląg, Międzynarodowy Dzień Rodzin
fot.www.habitat.pl budowa w Gdańsku

Przypadający 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. Celem obchodów tego dnia jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenie zdolności społeczeństw do przezwyciężania tych problemów poprzez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

Marzeniem wielu ubogich rodzin jest posiadanie własnego kąta do godnego życia. Możemy pomóc zrealizować te marzenia, nie wychodząc z domu. Wystarczy tylko raz dziennie kliknąć na link: www.habitat.pl .
     
     Czym jest Habitat?
     Habitat for Humanity jest pozarządową, dobroczynną organizacją chrześcijańską, której celem jest pomoc niezamożnym rodzinom w zbudowaniu własnego mieszkania. Organizacja działa w 100 krajach, gdzie udało się już wybudować 200 tysięcy domów, dając dach nad głową milionowi ludzi. W Polsce do tej pory udało się pomóc 71 rodzinom, a kolejne domy są budowane i remontowane.
     Habitat for Humanity pomaga rodzinom, które nie mają mieszkania lub mieszkają w warunkach poniżej dopuszczalnych norm przyjętych w danym kraju, a bardzo niskie zarobki uniemożliwiają im samodzielne rozwiązanie problemu mieszkaniowego. W Polsce pomoc kierowana jest do osób, których dochody kształtują się poniżej 70 proc. średniego dochodu na rodzinę w danym regionie. Rodziny oczekujące pomocy muszą jednak posiadać finansową możliwość spłacania kosztu mieszkania w nieoprocentowanych ratach miesięcznych przez okres 20 lat. Osoby, które chcą otrzymać pomoc Habitat for Humanity, muszą wyrazić gotowość do partnerstwa w budowaniu swojego mieszkania i mieszkań innych rodzin „habitatowskich”. Organizacja nie daje mieszkań w prezencie, ale stwarza warunki dla danej rodziny, aby mogła zamieszkać we własnym domu.
     W Polsce jest ponad 1,5 miliona mieszkań, które nie spełniają podstawowych standardów - brak w nich kanalizacji i są w fatalnym stanie technicznych. Obecnie w takiej sytuacji znajduje się aż 6,5 miliona Polaków. Habitat for Humanity jako jedyna organizacja pomaga w zbudowaniu dachu nad głową rodzinom ubogim.
     Domy budowane przez organizację Habitat for Humanity powstają dzięki rodzinom, wolontariuszom, darczyńcom, i organizacjom habitatowskim z innych krajów. Każda z rodzin wpłaca 10 proc. wartości mieszkania, a pozostałe koszty budowy spłacane są w nieoprocentowanych ratach. „Habitatowskie” mieszkania budowane są przez ich przyszłych właścicieli, wspólnie z wolontariuszami, przez co są proste, tanie i solidne. Pieniądze pochodzące z darowizn i spłat od rodzin tworzą fundusz umożliwiający budowanie następnych domów. W ten sposób raz przekazana złotówka pomaga budować każdy kolejny dom.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • CZeść dziewczyny, wracam z USA i chce założyć rodzinę. Moje wymagania to abys byla w przedziale 160-166 cm wzrostu i nosila czarne stiletto boots na codzien i mieszkala w scislym centrum miasta. Dodam, ze przyjezdzam z wieksza gotowka. Wpisujcie swoj wzrost, ulice i wysokosc szpileczek.
Reklama