UWAGA!

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Noblistach Polskich

 
Elbląg, Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Noblistach Polskich
fot. nadesłana

W murach Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Elblągu odbył się dzisiaj konkurs poświęcony patronom szkoły. Uczestnicy wykazali się wiedzą o życiu i dorobku wybitnych Polaków, a także rywalizowali w konkursach związanych z noblistami: recytatorskim, czytelniczym oraz plastycznym.

Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów składających się z szóstoklasistów – uczniów elbląskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 19, Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 11. Uczestnicy wykazali się wiedzą o życiu i dorobku wybitnych Polaków, a także rywalizowali w konkursach związanych z noblistami: recytatorskim, czytelniczym oraz plastycznym.
       Mimo wysokiego poziomu merytorycznego konkursu, wszystkie zespoły okazały się być bardzo dobrze przygotowane do rywalizacji. Najlepiej zaprezentowała się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowana przez Agnieszkę Abramowicz. Drugie i trzecie miejsce przypadły kolejno Szkole Podstawowej nr 14 (opiekun - Beata Mazurowska) i Szkole Podstawowej nr 4 (opiekun - Agnieszka Wikira).
       W związku z dużym zainteresowaniem konkursem planowana jest jego kolejna edycja. Uczniowie i pracownicy Gimnazjum nr 1 w Elblągu mają więc nadzieję, że taka forma rywalizacji szóstoklasistów wpisze się na stałe w kalendarz roku szkolnego.
      
      
Agnieszka Namiotko
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama