UWAGA!

Miejski plan na ferie

 
Elbląg, Tak, jak w poprzednich latach uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach na basenie
Tak, jak w poprzednich latach uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach na basenie (fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl)

Zajęcia na strzelnicy sportowej, na basenie, gra w tenisa stołowego, budowa własnego instrumentu akustycznego, gry i zabawy literackie, zajęcia plastyczne czy taneczne – w tym wszystkim mogą brać udział dzieci, które ferie będą spędzać w Elblągu. Ponad tysiąc osób będzie również uczestniczyło w półzimowiskach. 

Około 14 tysięcy elbląskich uczniów w poniedziałek, 21 stycznia, rozpocznie ferie zimowe. To dla nich pięć instytucji miejskich, 13 organizacji pozarządowych oraz szkoły przygotowały ofertę różnorodnych zajęć. Są one bezpłatne oraz dostępne dla wszystkich.
       - Wszystkie informacje, które ich dotyczą można znaleźć w miejskim informatorze, który podzielony jest na dni, godziny oraz miejsca. Zapraszam wszystkie dzieci do skorzystania z tej oferty – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta.
       Co zatem będą mogli robić ci, którzy na ferie zostają w Elblągu? M.in. pojeździć na łyżwach i udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie, pograć w tenisa stołowego, w siatkówkę i koszykówkę na basenie, potańczyć, nauczyć się gry na instrumentach, wziąć udział w zajęciach boksu, udoskonalić pływanie, pograć w gry planszowe, rebusy, zagrać w szachy, porysować, pomalować, pograć w squasha i jeszcze więcej. Szczegółowe informacje znajdują się w ulotce przygotowanej przez Urząd Miejski. Dostępna jest w formie elektronicznej (można ją pobrać ze strony Urzędu Miejskiego, a także TUTAJ) oraz papierowej (została rozłożona w miejscach, które organizują ferie). Oprócz tego informacje na temat zajęć dostępne są na stronach instytucji, a także na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.
       - Codziennie wieczorem będzie publikowany program na następny dzień w poszczególnych instytucjach – dodał Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.
       Dodatkowo elbląskie szkoły organizują zajęcia dla swoich uczniów w trakcie ferii, np.takie, które przygotowują do matury czy egzaminów zawodowych.
       Dzieci mogą również brać udział w półzimowiskach, organizowanych w sześciu podstawówkach oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1.
       - Są one przewidziane na około 1070 dzieci, będą kosztowały ok. 140 tys. zł – mówił Witold Wróblewski.

  Elbląg, Miejski informator
Miejski informator (Fot. Michał Skroboszewski)

- Odbędą się dwa 5-dniowe turnusy. Dzieci, które będą uczestniczyły w pierwszym turnusie będą mogły skorzystać z drugiego, jeśli będą miejsca. Karty [zgłoszeniowe – red.] były wydawane od 7 stycznia, są jeszcze wolne miejsca w SP nr 15 oraz kilka w SP nr 23 – wyjaśniała Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim. - Pełna odpłatność wynosi 90 zł od osoby, z tego 50 zł to wyżywienie, a 40 zł to dopłata do organizacji zajęć obejmująca transport, materiały edukacyjne, bilety wstępu. Resztę kosztów ponosi miasto.
       Łącznie na ferie samorząd wyda ok. 180 tys. zł: 140 tys. zł to koszt półzimowisk, natomiast 40 tys. zł to dofinansowanie dla organizacji pozarządowych.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A opiekunowie jaką otrzymają stawkę? Czy to będą tzw. godziny dyrektorskie czyli za friko?
 • niech się teraz biedni nauczyciele odezwą co będą robić. .. .wypłata pełna wpłynie na konta a dwa tygodnie w domciu
 • po tysiąc podwyżki chcą za siedzenie w domu
 • A patole z 500 plus, funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych potrafią mieć więcej, niż nauczyciel pensji. I po co pracować? To jest dopiero patologia.
 • niech się teraz {biedni }nauczyciele odezwą co będą robić. .. .wypłata pełna wpłynie na konta a dwa tygodnie w domciu
 • Wiesz czlowieku powyzej pobieram 500+ tak zrobilem sobie 3 dzieci zapier na budowie po 10 godzin dziennie +soboty po 5 -6 wiesz niewiem czy mam wiecej niz nauczyciele moze . Wolnego co ferie wakacje wielkanoc boze narodzenie po tydzien wolnego i jeszcze im zle . po etacie w 2 szkolach zreszta niewiem kto ma tyle wolnego co nauczyciele , ja nikomu nie zazdroszcze ale chyba ty tak tych 500 + wiesz jak nir sam nie mozesz do lekarza moze wiagra pomoze
 • Wiesz czlowieku powyzej pobieram 500+ tak zrobilem sobie 3 dzieci zapier na budowie po 10 godzin dziennie +soboty po 5 -6 wiesz niewiem czy mam wiecej niz nauczyciele ferie wakacje wielkanoc boze narodzenie po tydzien wolnego i jeszcze im zle . po etacie w 2 szkolach zreszta niewiem kto ma tyle wolnego co nauczyciele , ja nikomu nie zazdroszcze ale chyba ty tak tych 500 + wiesz co sam nie mozesz do lekarza moze wiagra pomoze tylko jak ja dzieci mialem to 500 nie bylo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  ;-)))))(2019-01-17)
 • Chcesz siedzieć w domu dwa tygodnie?? Weź urlop . . . Bo chyba nie wiesz, że podczas ferii nauczyciele też pracują np. układają plan. Po 2. Trzeba było zostać z zawodu nauczycielem, wtedy byś wiedział jakie to fajne użerać się z czyimiś dziećmi i jeszcze słuchać ich rodziców. Tylko jak byś został jeden z drugim nauczycielem, to budowalańcy, policjanci, śmieciarze by mieli wg. Ciebie lepiej, tylko Ty zawsze biedny poszkodowany, a karierę zawodową sam wybierałeś, chyba że dałeś sobą manipulować i słuchałeš innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Pracownik fizyczny(2019-01-17)
 • No i co Cię tak boli?? Może maści potrzebujesz na ból . . .
 • Już Ci odpowiem. Część z nich będzie pracowała na polzimowiskach bo rodzice nie poswiecą swoim pociechom tyle czasu, część z nich będzie uzupełniała dokumentację, pozostali będą chodzić na darmowe godziny dyrektorskie tak jak ja to robiłem, a pozostali będą nadrabiać czas dla rodziny tak jak będzie robić moja żona, która jest nauczycielem matematyki i pracuje po 14 godzin dziwnie. Ostatnie 2 tygodnie sprawy wychowawcze, beznadziejna dokumentacja do zdania na którą naciska pryncypal i wch... innej roboty. WKU.... WIA mnie to już i chciałbym aby jeden z drugim ja wręczył a moja żona kladla się przy mnie o 22 może 23 a nie o 3 w nocy
 • Jak nie było 500 plus też dawales radę?
 • Aż szkoda gadać . Za 90 zł takie atrakcje jak bajlandia i Meksyk dla dzieci w wieku 12 lat to jakaś kpina :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Antenka(2019-01-18)
Reklama