UWAGA!

Młodzi Europejczycy wspólnie dla regionu

 
Elbląg, Młodzi Europejczycy wspólnie dla regionu

Od sierpnia Urząd Miejski w partnerstwie z władzami miasta Salka (Słowacja) realizuje projekt pn. „Młodzi Europejczycy wspólnie dla regionu- nowoczesna edukacja na rzecz wsparcia rozwoju potencjału historyczno-turystycznego Polski i Słowacji”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie“ Comenius Partnerskie Projekty Regio.
       Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w dziedzinie turystyki i historii lokalnej oraz wypracowanie działań mających na celu opracowanie metodyki pracy nauczyciela z dzieckiem w czasie prowadzenia zajęć historii. Jest to także jeden ze sposobów na powstanie i promowanie nowych produktów turystycznych w każdym regionie.
       Realizacja działań zaplanowanych w projekcie ma na celu: rozwijanie wśród dzieci wiedzy o podobieństwach regionu Elbląga i Salka w zakresie historii regionalnej i turystyki, wzrost wiedzy i umiejętności u nauczycieli w zakresie innowacyjnych metod nauczania „poza klasą”, wzrost świadomości młodego człowieka nt. historii swojego regionu poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania „poza klasą”, wzrost umiejętności wśród pracowników systemu oświaty nt. sposobu i narzędzi promocji miasta, regionu, wzrost wiedzy wśród pracowników systemu oświaty nt. problemów oraz sposobu prowadzenia zajęć przez nauczycieli, kreowanie wizerunku regionu - promocja regionu turystycznego z wykorzystaniem historii regionu poprzez opracowaniem produktów turystycznych.
      
       Projekt będzie realizowany w okresie dwuletnim: od 1 sierpnia 2012 do 31 lipca 2014 roku.
       Całkowita wartość projektu 45 tys. euro, w tym kwota dofinansowania 38 750 euro.
      
       Partnerzy:
       Polska: Gmina Miasto Elbląg, Szkoła Podstawowa nr 1, Młodzieżowy Dom Kultury
       Słowacja: Local Office Salka, Primary School of Hungarian teaching Salka, Cultural and Touristic Association of the Ipel Valley
      
Anna Kleina, Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama