UWAGA!

„Młodzież jest” – pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. polityki młodzieżowej

 Elbląg, „Młodzież jest” – pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. polityki młodzieżowej

Na początku na twarzach rysowała się duża wątpliwość. Na końcu – optymizm i wiara we wspólny sukces. Tak zakończyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. polityki młodzieżowej, które miało miejsce w Olsztynie. Co udało się osiągnąć?

W pracach grupy roboczej uczestniczą przedstawiciele organizacji młodzieżowych oraz instytucji samorządowych. Najwięcej emocji wzbudziły dyskusje na temat potrzeby powoływania pełnomocnika ds. młodzieży na teren województwa warmińsko-mazurskiego. Zakres obowiązków i zadań pełnomocnika ds. młodzieży ma być jednym z efektów prac grupy roboczej. Po długim przywoływaniu, jak doszło do tego pomysłu i z czego on wynika – nikt nie miał wątpliwości. Oto niektóre z potrzeb:
       – Tuba młodzieżowa – przekazywanie opinii młodych;
       – Łącznik instytucycjny – funkcja spajająca działania różnych instytucji na rzecz młodych;
       – PR-owiec młodzieżowy – osoba promująca i informująca o inicjatywach młodych, ich sukcesach i dokonaniach.
       Kolejną ważną kwestią było pytanie, kim jest młodzież? Dla grupy roboczej to grupa osób w wieku 13-30 lat. Ze względu na obszar działań grupy – zamieszkujących Warmię i Mazury. Wiele czasu poświęcono też dyskusji o tym, jaka jest współczesna młodzież. Z dyskusji wynikła potrzeba sporządzenia analizy istniejących badań i opracowań na temat młodzieży z regionu. O wiele ważniejsza jednak była konkluzja „młodzież jest”, odwołująca się do tego, by nie różnicować młodzieży ze względu na jakiekolwiek kryteria (aktywność, sytuację materialną czy wykluczenie), ale traktować młodych jako różnorodną grupę, której należy tworzyć szanse na rozwój.
       – Cieszę się, że dzięki temu, że dzielę się swoim doświadczeniem, zostanie wypracowane konkretne narzędzie – mówiła Joasia Szymańska, członkini grupy.
       Grupa zaplanowała swoje przyszłe prace. Znane są terminy kolejnych spotkań (7 lutego, 21 lutego i 21 marca), a także zakres i treść prac do wykonania pomiędzy spotkaniami.
       – Efektami prac będzie opis stanowiska pełnomocnika ds. młodzieży, ustalenie zasad konsultacji z młodymi oraz zasad programu finansującego inicjatywy młodzieżowe – zapowiada Monika Pabijańska, moderatorka pracy grupy roboczej.
       Osoby zainteresowane włączeniem się w prace grupy proszone są o kontakt z moderatorką pracy grupy Moniką Pabijańską (monika@atomywsieci.pl).
       Zapraszamy na profil Rzecznika Młodzieży Warmii i Mazur.
       O realizowanych działaniach informujemy na profilu ATOMY w Sieci.
      
       Projekt jest realizowany przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską Związku Harcerstwa Polskiego w partnerstwie z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Siecią Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY.
      
      
Ewelina Dżugan, komendantka Hufca Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • cała para w gwizdek. Oj znamy to znamy. Ktoś tu chciał zaistnieć jako nowy celebryta chyba, napewno, poniekąd, jakgdyby. To się nazywa lans. Ou Dżizas.
Reklama