UWAGA!

Motocykl to wolność - mówią uczestnicy zlotu

Są w różnym wieku, wykonują różne zawody, mieszkają w różnych częściach Polski i świata, ale gdy wsiadają na swoje maszyny, łączy ich jedno – poczucie wolności, jakiej nikt i nic - poza motocyklem – nie potrafi im zapewnić. Na zlot do Tolkmicka zjechało ich ponad czterystu, tworząc przy miejscowej plaży prawdziwe motocyklowe miasteczko. Zobacz więcej zdjęć.

- Zawsze chciałem czuć wolność, kiedyś takie poczucie dawała mi deska i uprawianie windsurfingu, a więc woda, pusta przestrzeń, wiatr we włosach. Ale na to hobby było coraz mniej czasu, więc szukałem innych sposobów na poczucie się wolnym i tak zaczęła się przygoda z motocyklami. Jeżdżę od 10 lat, właśnie za chwilę prosto z Tolkmicka wyruszam do Szwajcarii, przede mną1600 kilometrów jazdy – opowiada Jerzy Tuzimek, znany w środowisku jako „Pędzel”, właściciel hondy xl typu enduro.
      
       Rekord już pobity
       Podobnych historii można wysłuchać od niemal każdego uczestnika zlotu, który dzięki klubowi Kardan Tolkmicko, odbywa się już po raz dziesiąty. Na jubileuszową edycję przyjechało prawie 450 maszyn.
       - Już pobiliśmy zeszłoroczny rekord, a będzie jeszcze lepiej, bo kolejni dojeżdżają – mówi Paweł „Ketchup” Tkacz, jeden z organizatorów zlotu. - Odwiedzilli nas przyjaciele m.in z Estonii, Szwecji, Litwy, Słowacji, Rosji, Niemiec oraz dosłownie z całej Polski. Nasz zlot może nie jest duży, ale przede wszystkim nie ma zamkniętej formuły. Może wziąć w nim udział każdy chętny, nawet bez motocykla. Atmosfera jest kameralna, rodzinna.
      
       Kobiety na motory
       Wśród uczestników jest sporo kobiet. Niektóre przyjechały na własnych maszynach, niektóre jako pasażerki.

  Elbląg, Motocykl to wolność - mówią uczestnicy zlotu
(fot. Witold Sadowski)

- W mojej miejscowości chyba tylko ja jeżdżę motocyklem, jeszcze wiele osób się dziwi. W końcu znalazłam czas na swoje hobby, wcześniej były inne obowiązki, na przykład wychowanie dzieci – mówi Joanna, którą spotkaliśmy przy jednym z namiotów, razem z Renatą, Łukaszem i „Szczodrym”. Pochodzą z Pelplina i miejscowości Rajkowy. Niektórzy są tutaj po raz pierwszy. - Podoba nam się kameralna atmosfera, muzyka jest super. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji za naprawdę niewielką cenę – mówią zgodnie.
      
       Komfortowa jazda
       Motocykliści przyznają, że po drogach w naszym kraju jeździ się coraz bardziej komfortowo.
       - Większą uwagę na nas zwracają kierowcy samochodów i ciężarówek. Zawsze na początku sezonu jest trudniej, bo kierowcy dopiero się przyzwyczajają, że ruszyliśmy w trasę, ale z roku na rok jest pod względem bezpieczeństwa lepiej. Szczególnie na autostradach – dodaje Jerzy Tuzimek.
       Sobotnią atrakcją zlotu była motocyklowa parada, która wyruszyła z Tolkmicka po południu i przejechała przez większą część Wysoczyzny Elbląskiej. Wieczorem przyjdzie czas na koncerty i zabawę do białego rana. Od godz. 18 wystąpią Biłyj Berech, czyli polsko-ukraińskie melodie, Back Up z Rosji, a na koniec Blues Station. Wstęp dla widzów: 5 zł.
      

 

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Zlotu
 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wolność. .. .a większość motocyklistów to mundurowi emeryci co wolność pojmują w specyficzny sposób :-) Nie ma większego zamordyzmu niż na forach motocyklowych :-DDD
 • Miejscową gawiedź spotkało wydarzenie taką ilość motocykli w jednym miejscu zobaczyli. .. motocyklem jeździ się dla przyjemności czy dla szpanu bo jeżeli dla szpanu to określenie żenada jest stosowne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  28
  Świczek(2014-06-07)
 • Swiczek, piszesz dla przyjemności, czy dla szpanu?
 • Droga Redakcjo. pisze się " Wstęp dla widzów 5zł" a nie " wstęp na widzów 5zł" ; ) taki mały chochlik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  RafałP(2014-06-07)
 • Niech Zyją!!! dłużej
 • SONS :-) Najlepszy klimat - Szacun
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Alvares(2014-06-08)
 • Do Świczka-mój syn jeżdzi WSK dla przyjemności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  wilczyca(2014-06-08)
 • to po co zes przybul
 • Byłem w tym sezonie na kilku zlotach, byłem też w życiu na kilku Kardanach, macie tam panowie doskonały klimat, piekne widoki, fantastyczne trasy do parady, burmistrza który czai baze, prowadzącego Józka, który robi to doskonale. Powie gościu kilka fajnych tekstów i jest wesoło. Reasumując moi drodzy najlepszy zlot na którym byłem, ale żebyście nie obrośli w piórka to Łeba też jest zajefajna. Pozdrawiam i życze wytrwałosci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  RUBIK67(2014-06-09)
 • Było świetnie!!! Dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklami i stwierdzam, że co raz więcej zlotów powinno być organizowanych przez Kardan :D:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  szalonna(2014-06-09)
 • Koledzy Motocykliści i wszyscy uczestnicy! Dziękujemy Wam za liczne przybycie i bardzo dobrą atmosferę, bo to Wy ją tworzycie od 10-ciu lat. My jako organizatorzy mamy cały rok wiele wątpliwości, pełno konfliktów, kłód rzucanych przez różne osoby i instytucje, ale w ostateczności wszystko w Czerwcu " cudownie" się zgrywa i jest świetna impreza. 10 lat to naprawdę jest ambitny wynik. Cieszymy się że Tolkmicko, można powiedzieć słynie w Polsce ze zlotów motocyklowych. Szkoda, że tylko ze zlotów. Czekamy teraz na kolejne inicjatywy burmistrza, dyrektora Domu Kultury i innych. .. Mamy OGROMNY potencjał miasteczka, ale wykorzystany jak na razie na jednej dwóch imprezach w całym roku. Drogi zrobione, rynek, ratusz, port, plaża - wszystko jest, ale to nie będzie wiecznie - Teraz mamy Nasze 5min, żeby jak najwięcej działać i " przyzwyczaić" ludzi do częstszych odwiedzin i rekreacji w naszym miasteczku. Ludzie przybywajcie a my działajmy i mobilizujmy się nie tylko na zlocie motocyklowym, ale również na innych ciekawych wspólnych inicjatywach. To naprawdę ma sens. Pozdrowienia dla Tolkmiczan i wszystkich czytających.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  współorganizator"keczup(2014-06-10)
Reklama