UWAGA!

MSiT dofinansuje tańce czwartoklasistów

Przez kolejny rok czwartoklasiści będą mogli rozwijać swoje umiejętności taneczne i sportowe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla projektu „Ja tańczę - program zajęć pozalekcyjnych dla czwartoklasistów”. Otrzymało je Stowarzyszenie „Jantar”.

- Przez następny rok dzieci będą mogły zdobywać nie tylko umiejętności taneczne, ale także uczuć się zasad savoir-vivre’u, które w dzisiejszych czasach są coraz mniej dostrzegalne, a także uczyć się postaw fair play - mówi Marta Mrozowska ze Stowarzyszenia „Jantar”. - Dzięki dofinansowaniu, które stanowi 80 proc. całkowitych kosztów zajęć, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dzieci będą zagłębiać tajniki tańca.
     Organizatorzy podkreślają, że taniec jest aktywną formą wypoczynku, która w dobie komputerów i telewizora, czyli siedzącego trybu życia, jest bardzo ważna. Według nich zajęcia taneczne to przysłowiowy „złoty środek”, który łączy przyjemne z pożytecznym.
     - Podobnie jak czytania czy pisania uczymy się od najmłodszych lat, tak i naukę tańca należy rozpocząć jak najwcześniej, a czwarta klasa szkoły podstawowej jest odpowiednim momentem - mówią. - Dzięki temu kształtujemy swój charakter, a także cierpliwość, wytrwałość, odporność na trud i zmęczenie, a także odwagę, które z pewnością zaowocują w przyszłości.
     - Większość osób tańczących mówi, że dzięki temu, że biorą udział w zajęciach tanecznych, potrafią współdziałać w grupie, a także akceptować samego siebie i innych - dodaje Marta Mrozowska. - Co więcej, dzięki tańcowi można odreagować stres, wyładować nagromadzone emocje, a znajomość form towarzyskich usuwa kompleksy, nieśmiałość i sprawia, że czujemy się dobrze i swobodnie.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama