UWAGA!

Najlepsze rolety do kuchni

2018-12-14
10:30
 
Najlepsze rolety do kuchni

Wybór rolet do kuchni to niełatwe zadanie. W kuchni łatwo o zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego nie każdy materiał będzie się do niej nadawać. Najlepiej postawić na rolety wykonane z materiałów, które można łatwo wyczyścić. Nie powinny one zbyt mocno zaciemniać wnętrza, a jedynie chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Jaki materiał sprawdzi się w kuchni?
       Rolety wykonywane są z wielu różnych tkanin. W przypadku kuchni rodzaj zastosowanego materiału ma szczególne znaczenie, natomiast wygląd jest kwestią drugorzędną, choć oczywiście na to również trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim jednak rolety kuchenne powinny być funkcjonalne, a to oznacza łatwość utrzymania w czystości. Bez wątpienia prym w tej kwestii wiedzie poliester – materiał, który można bez trudu wyczyścić za pomocą zwilżonej gąbki.
       Bardzo atrakcyjne rolety bambusowe czy zamszowe to w przypadku kuchni pomysł zdecydowanie chybiony. Usunięcie z nich zabrudzeń jest naprawdę trudne, a do tego chłoną zapachy, dlatego umieszczenie ich w kuchni to niezbyt dobre rozwiązanie. Wybierając rolety do kuchni, warto kierować się także tym, czy w razie potrzeby można je łatwo rozmontować i wyprać. Co więcej, materiał powinien być na tyle gruby, aby ograniczał dostęp światła słonecznego, lecz nie zaciemniał zbyt mocno wnętrza.
      
       Jaki rodzaj rolet wybrać do kuchni?

       Rodzaj rolet to kolejna ważna kwestia, którą należy rozważyć, wybierając rolety do kuchni. Na pewno we wnętrzach nowoczesnych świetnie będą prezentować się rolety rzymskie, lecz należy pamiętać, że marszczony materiał może szybko się zabrudzić, a o to w kuchni nietrudno. Lepszym rozwiązaniem są rolety klasyczne, zwłaszcza z prowadnicami, dzięki którym nawet uchylne okna można skutecznie zasłonić.
       W kuchni znakomicie sprawdzają się rolety mini, które można bez problemu zdemontować i wyprać ręcznie, jeśli zbyt mocno się zabrudzą (różne propozycje znajdziesz na stronie rolety.eu). Można też zdecydować się także na rolety w kasecie, które stanowią jedno z najtrwalszych i najsolidniejszych rozwiązań. Dzięki temu, że kaseta jest montowana do ściany nad wnęką okna, może ona zasłonić kilka segmentów okiennych. Materiał jest schowany w kasecie, dlatego nie brudzi się tak łatwo, jak w przypadku innych rodzajów rolet.

       ---- materiał płatny ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej