UWAGA!

Narodowy Spis Powszechny

Elbląg, Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny wciąż trwa. Jego zakończenie planowane jest na koniec czerwca, ale tylko do 16 czerwca możemy spisać się przez Internet. O roli Narodowego Spisu Powszechnego oraz jego dotychczasowym przebiegu w Elblągu informujemy mieszkańców.

Spis Powszechny dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno–społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. Zebrane dane służyć będą strategicznemu planowaniu rozwoju naszego kraju, jak i poszczególnych jego regionów.
      
       Spis w Elblągu
       W Elblągu prace spisowe prowadzi 49 rachmistrzów spisowych. Według aktualnych danych spisanych zostało lub spisało się samodzielnie poprzez Internet 59,76% ogólnej liczby jednostek podlegającej Spisowi.
       Co istotne - tym mieszkańcom, którzy nie mają dostępu do Internetu, a chcieliby skorzystać z tej formy samospisu Urząd Miejski udzieli pomocy zarówno w dostępie do komputera podłączonego do Internetu, jak i pomocy przy wypełnianiu arkusza spisowego. W tej sprawie wystarczy telefonicznie umówić się w Wydziale Organizacyjnym (55 239 33 05) lub Wydziale Spraw Obywatelskich (55 239 30 96) Urzędu Miejskiego. Wspomniane Wydziały pośredniczą również przy umawianiu spotkań z rachmistrzem spisowym w terminie dogodnym dla mieszkańców.
       - Pragnę podziękować tym elblążanom, którzy spisali się sami przez Internet. Przypominam jednocześnie, że udzielanie informacji rachmistrzom spisowym jest obowiązkiem ustawowym, a odmowa jest wykroczeniem i podlega karze. Jestem jednak przekonany, że w Elblągu nie będzie potrzeby uciekania się do takich środków. Dlatego też zwracam się z gorącym apelem do wszystkich elblążan, którzy dotąd nie zostali spisani o dopełnienie tego obowiązku i nie odkładanie go na ostatnią chwilę – podkreśla Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • rachmistrzom powinni płacić "szkodliwe"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiembowiem(2011-05-26)
 • Zastanawiam się jaki sens ma ten spis, jeśli dane podane przeze mnie w spisie (internetowym) właściwie Urząd Statystyczny mógł pobrać z UM bo oprócz narodowości i języka jakim się posługuję to pozostałe moje dane miasto/państwo zna. Nie wiem jak się sprawy mają jeśli chodzi o rozszerzoną ankietę, ale ona dotyczy zaledwie 20%. Nie jasne są więc dla mnie treści zamieszczone w artykule, ze jakoby spis ten dostarcza informacji o: "liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno– społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. "
 • to, co jest dla ciebie niejasne, świadczy tylko o tobie
 • To jasne ze oni maja te dane. Chodzi o to zebys poczul na wlasnej skorze kto rzadzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nowa Prawica(2011-05-26)
 • ,, szkodliwe" tak malkontent niezadowolony więc koniec pracy i do roboty rowy kopać
Reklama