UWAGA!

Nauka w Liceum Plastycznym – przygoda i wyzwanie

Elbląg, Nauka w Liceum Plastycznym – przygoda i wyzwanie
fot. nadesłana

Jubileusz 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zbliża się wielkimi krokami. Główne uroczystości zaplanowano na 15 czerwca, zaś już 14 czerwca w CS Galeria EL będzie można obejrzeć wystawę prac absolwentów i nauczycieli szkoły. Z tej okazji w ramach cyklu artykułów przybliżających czytelnikom portElu pracę szkoły prezentujemy sylwetkę kolejnej absolwentki. Tym razem szczególnej, bo z pierwszego rocznika uczniów opuszczających mury Liceum Plastycznego. Miriam Stołowska to zdolna artystka, laureatka wielu konkursów, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

„Nauka w Liceum Plastycznym to wspaniała przygoda, ale także duże wyzwanie. Na kilka lat szkoła staje się drugim domem, a Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym bez wątpienia sprawia, że można poczuć się jak w domu. Liceum w Gronowie Górnym jest szczególnie przyjaznym do nauki miejscem, między innymi dzięki temu, że ma swój niepowtarzalny, kameralny charakter. Sprzyja to możliwości indywidualnego podejścia do ucznia i jego rozwoju, w co kadra jest niezmiernie zaangażowana. Bardzo miło wspominam wszelkie plenery, wycieczki i wydarzenia organizowane przez szkołę, ponieważ były bardzo rozwijające. Liceum pomaga również uczniom przygotować się do dalszej drogi artystycznej, organizując wyjazdy do wyższych szkół artystycznych, spotkania z profesorami, a także przeglądy, które pozwalają porównać swoje umiejętności z tymi, jakie są prezentowane przez uczniów innych szkół. Jest to niezwykle pomocne w wyborze kierunku studiów i przygotowaniu się do nich. Lata spędzone w Liceum Plastycznym to czas intensywnej nauki i pracy, ale jednocześnie wiele wspaniałych chwil, które pozostają w pamięci na zawsze.” Miriam Stołowska
      
       Miriam Stołowska
       Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniła w 2017 roku na Wydziale Malarstwa, aneks w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. W 2012 roku ukończyła naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym dyplomem ze specjalizacji Reklama Wizualna.
Współtworzyła grupę Autonomia powstałą z inicjatywy studentów Wydziału Malarstwa, razem z którą zorganizowała kilka wystaw zbiorowych na terenie Warszawy.
Wystawy indywidualne: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Galeria Autonomia w Warszawie.
       Laureatka Stypendium Artystycznego Miasta Elbląg oraz Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
       Nagrody i wyróżnienia:
       - Wyróżnienie w kategorii rysunku w X Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych w Bielsku - Białej - 2011 r.
       - I miejsce w kategorii Malarstwo w Makroregionalnym Przeglądzie prac z rysunku, malarstwa i rzeźby w Warszawie w 2011 roku
       - I miejsce w Makroregionalnym Konkursie Plastycznym "Teraz Chopin" - 2010 r.
       - Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Malarskie inspiracje muzyką Chopina" z prawem udziału w I Mistrzowskich Kursach Malarskich w Łańcucie - 2010 r.
      

       Patronem medialnym jubileuszu 10-lecia Liceum Plastycznego jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama