UWAGA!

Nie szlacheckie dwory, nie drewniane chaty - posłuchaj!

 Elbląg, Nie szlacheckie dwory, nie drewniane chaty - posłuchaj!

Masz stary dom? To nie tylko skarbonka bez dna, ale też prawdziwy skarb - przekonuje Kamila Storz*, która w takim domu się wychowała, teraz remontuje swój własny, a z miłości do historycznej architektury wiejskiej napisała książkę, którą warto przeczytać.

Bogato ilustrowana książka Murowany dom wiejski w krajobrazie kulturowym Warmii i Mazur została nagrodzona w II edycji konkursu Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość (w kategorii prac "naukowych, popularnonaukowych i innych prezentujących szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi"). Konkurs organizuje Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Publikacja Kamili Storz ukazała się w Wydawnictwie Naukowym Scholar.
       - Urodziłam się i wychowałam na Mazurach, w położonej nad jeziorem leśniczówce z czerwonej cegły. Później miałam okazję obserwować architekturę wiejską za granicą, np. w Niemczech i Francji. I kiedy patrzy się z takiego dystansu, można zauważyć piękno oraz potencjał jaki tkwi w architekturze wsi naszego regionu – mówi autorka w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską.
      
       * Kamila Storz jest historykiem sztuki po Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała historię sztuki również na uniwersytecie w Heidelbergu (Niemcy); obecnie na swojej macierzystej uczelni pracuje nad doktoratem. Mieszka w Napiwodzie koło Nidzicy, gdzie wraz z mężem remontuje przedwojenne gospodarstwo, prowadzi Fundację Willy'ego i pomaga ludziom remontującym stare domy.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama