UWAGA!

Nie tylko Krupówki? Co warto zwiedzić i jaki nocleg w Zakopanem wybrać?

 Nie tylko Krupówki? Co warto zwiedzić i jaki nocleg w Zakopanem wybrać?
fot. nadesłana

Bez przyjazdu do Zakopanego wielu naszych rodaków nie wyobraża sobie udanych wakacji. Polskie góry są pięknym i interesującym miejscem do odwiedzenia praktycznie o każdej porze roku. Jeśli obawiasz się tłumów i nadmiaru turystów, nie spędzaj swojego urlopu wyłącznie na Krupówkach – wyrusz mniej znanymi szlakami i samodzielnie odkryj bardziej nieoczywiste miejsca. Zapewniamy, że warto!

Zobacz miejsca obowiązkowe na turystycznej mapie Zakopanego

Krupówki, Morskie Oko – choć to dobrze znana klasyka, są w Polsce osoby, które jeszcze jej nie poznały na własnej skórze. Mowa przede wszystkim o dzieciach. Dlatego warto, abyś wraz z rodziną odhaczył i ten ciekawy punkt na mapie Polski. Szczególnie, że warunki do spacerów nieobarczonych dużym wysiłkiem są na tej trasie idealne. Będąc w Małopolsce i Zakopanem, można też zrobić sobie dłuższą wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Możliwości jest wiele. Biorąc pod uwagę atrakcyjną lokalizację, powinieneś zarezerwować noclegi Zakopane z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie być skazanym na najdroższe i najmniej atrakcyjne oferty. Noclegi w dobrych cenach w Zakopanem to przede wszystkim prywatne pokoje w kwaterach prywatnych lub miejsca na polach namiotowych.

 

Coś dla miłośników górskiej przyrody – Tatrzański Park Narodowy

Wśród najciekawszych punktów na turystycznej mapie Zakopanego znajdziesz Tatrzański Park Narodowy. To tu w naturalnych warunkach żyje kozica górska, świstak czy niedźwiedź brunatny. W tym miejscu zobaczysz także szalenie rzadkie i wartościowe gatunki roślin, nie do zobaczenia w innych miejscach Polski. Jeśli wybierzesz się szlakiem, dojrzysz majestatyczny i zapierający dech w piersiach widok górskich szczytów.

 

 Gdzie jeszcze powinieneś pójść, będąc w Zakopanem?

Jeśli cenisz sobie indywidualny sposób zwiedzania, a na dodatek jesteś miłośnikiem designu, architektury i sztuki, koniecznie powinieneś odwiedzić Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba przy ulicy Kościeliskiej. Fantastyczny budynek powstał w XIX wieku i jest efektem starań Stanisława Ignacego Witkiewicza – polskiego malarza, dramaturga i poety. Muzeum to wzorcowy przykład stylu zakopiańskiego – jednego z najważniejszych wyróżników tego miasta i regionu. Nieco innym przykładem działalności artystycznej jest Muzeum Władysława Hasiora z eksponatami reprezentującymi sztukę nowoczesną.

 

Jakie inne rozrywki czekają na Ciebie w Zakopanem?

Jeśli jesteś fanem narciarstwa i skoków narciarskich, powinieneś koniecznie zobaczyć Skocznię Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, aby porównać swoje wrażenia ze szklanego ekranu z tymi własnymi. Ciekawym przeżyciem może być też odwiedzenie galerii figur woskowych w Zakopanem. Warto wspomnieć, że koszt takiego doświadczenia to wydatek rzędu 20 złotych. Nieco inną formą rozrywki może być wizyta w Domu do góry nogami. Nazwa praktycznie zdradza to, co zastaniemy wewnątrz budynku – sufit będzie na podłodze, a podłoga w miejscu sufitu.


Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie