UWAGA!

Nikogo nie wygonimy

 
Elbląg, Nikogo nie wygonimy
fot. Anna Dembińska

Na sali jest tylko mata, trener i mniej więcej dwudziestu chłopców. Robią salta, bawią się w zabawę pt. wilki gonią owieczki. Gdzieś dalej widać amatorów ping ponga, a na dużej sali siatkówka i wcale nie taka łatwa siatkówka na siedząco. Trwają ferie w Centrum Sportowo Biznesowym, a chętnych ciągle dużo. Zobacz fotoreportaż.

– Dzieci mogą korzystać z gier zespołowych, z siatkówki zwykłej i tej na siedząco, mamy też piłkę nożną, karate, judo, tenis stołowy i dwa wejścia na squasha – tłumaczy Piotr Kowal, kierownik ds. technicznych CSB. – Wstęp na halę jest bezpłatny, a oferta została przede wszystkim skierowana do dzieci ze szkół podstawowych. Zdarzyło się jednak, że przyszły i starsze dzieci, te też mogą skorzystać z oferty, my nikogo nie wyganiamy.
       Zajęcia odbywają się od poniedziału do piątku, całość kończy się turniejem mistrzów, gdzie wyłonieni zostaną najlepsi gracze z każdej dyscypliny. Będą medale i nagrody.
       – Wspomagają nas profesjonalni trenerzy z elbląskich klubów sportowych. Poświęcają swój czas dla tych dzieci, robią to nieodpłatnie. Jednocześnie chcą też wypatrzeć nowy narybek, bo nie ukrywajmy, że mamy posuchę – dodaje Piotr Kowal. – Wszystko robimy społecznie, na taką skalę robimy to pierwszy raz. Pomogło nam miasto i zewnętrzne firmy.
       Zajęcia cieszą się sporym powodzeniem, przez pierwszy tydzień codziennie pojawia się tam ok. setka dzieci.
       Przed uczniami jeszcze tydzień ferii, atrakcje jakie przygotowało CSB można sprawdzić tutaj.   Warto również skorzystać z naszej Ściągi, gdzie w sposób skondensowany pokazujemy jak można spędzić ferie w mieście.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Żadna łaska, że dzieci w czasie ferii wchodzą do hali bezpłatnie. Przecież CSB otrzymuje co roku 1,5 mln zł dofinansowania z UM a więc od mieszkańców. Tak czy nie?
 • brawo Wilk, kolejny plus w mądrym i spokojnym zarządzaniu
 • Uważam, że Helmans pokonałby każdego z Was w Ping-Ponga. Śmiecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  fanhelmansa(2014-02-01)
 • zgadzam się w 100%. A poza tym że przez cały rok CSB jest utrzymywane z budżetu urzędu miejskiego, to jeszcze te wszystkie kluby już kolejny rok dostają dotacje na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci. wystarczy dobrze śledzić publikowane sprawozdania i artykuły urzędu miejskiego. więc proszę podziękować nam PODATNIKOM a nie wciskać kity, że to wszystko społecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  fankasportuiprawdy(2014-02-01)
 • Zgadzam się w 100% z pierwszym komentarzem zamieszczonym przez " wiza" . A poza tym że przez cały rok CSB jest utrzymywane z budżetu urzędu miejskiego, to jeszcze te wszystkie kluby już kolejny rok dostają dotacje na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci. wystarczy dobrze śledzić publikowane sprawozdania i artykuły urzędu miejskiego. więc proszę podziękować nam PODATNIKOM a nie wciskać kity, że to wszystko społecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  fankasportuiprawdy(2014-02-01)
 • U trenera na judo widzę wszystkie dzieci przebrane w judoge i z pasem wyższym niż biały. czyli co uczestnicy tych zajęć przyszli tak sobie przypadkowo z ulicy? :) ) przecież to dzieciaki z ich klubu. martwi mnie jeszcze to stłuczone lustro widoczne na zdjęciu na sali pełnej dzieci. kto dopuścił taką salę do ćwiczeń dla dzieci? gdzie przepisy BHP? gdzie dyrekcja CSB? nie przypominam sobie, by w przepisach BHP takie zabezpieczenie stłuczonego lustra było dopuszczalne. może odpowiednie służby zainteresują się bezpieczeństwem naszych pociech?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  fankasportu(2014-02-01)
 • tu jest program ferii przygotowanych przez urząd miejski. trzeba podziękować władzom miasta i podatnikom za zorganizowanie wypoczynku dla dzieci. żadne społeczne działanie klubów. miastoel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  społecznik(2014-02-01)
Reklama