UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noc Świętojańska w Godkowie za nami

 
Elbląg, Noc Świętojańska w Godkowie za nami
fot. nadesłana

W niedzielę, 23 czerwca po raz III odbyła się w Godkowie Palinocka czyli spotkanie z tradycją w słowiańskim klimacie. W tym roku impreza była bogatsza o warsztaty ceramiczne prowadzone przez Spółdzielnię Kacze Bagno oraz tkackie prezentowane przez Pracownię Rzemiosł Twórczych z Łęcza. W czasie spotkania uczestnicy mogli również spędzić czas z Kuźnią Pruską oraz Strzelnicą Sokół Grądki. Oczywiście nie zabrakło inscenizacji nocy świętojańskiej w wykonaniu Wiedźmuch z Barczewa.

Na scenie po wielomiesięcznych przygotowaniach wystąpił zespół Coolturalni, dorośli i junior, a wspomniane wcześniej Wiedźmuchy prowadziły animacje dla dorosłych. Chyba niewielu z obecnych było przygotowanych na ich kreatywne show.
       W trakcie całego spotkania na najmłodszych oprócz warsztatów czekały gry i zabawy, dmuchaniec, koniki z alpaką oraz zagroda wiedźm, w której opiekunki świetlic czarowały i wróżyły. Była też nauka krzesania ognia. Oczywiście na odważnych czekały nagrody i upominki. Oprócz strawy dla ducha, była też dla ciała w postaci kiełbasek i zupy pokrzywowej, której tajemny przepis znają tylko nieliczni. Jeśli ktoś jednak był nadal głodny, mógł skorzystać z różnorodnego menu lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich w Szymborach i Dobrym, ciasta, pierogi, chleb swojski ze smalcem bigos to tylko część ich pysznej oferty.
       Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Zarządu Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Urzędu Gminy w Godkowie a zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo Pomocna Dłoń.
       Dziekujemy mieszkańcom gminy, którzy aktywnie pomagali w przygotowaniach do Palinocki, radnym z Godkowa, OSP w Godkowie w szczególności Krzysztofowi Smotryckiemu, oraz Bogdanowi Dąbrowskiemu za użyczenie łódki,OSP w Dobrym za pożyczenie syreny, Stanisławowi Szulichowi z Votum Sa, oraz Piotrowi Żemojtelowi, którzy już standardowo wspierają nasze działania i bez których to spotkanie nie byłoby takie samo, współpracownikom za bardzo duże zaangażowanie oraz kreatywność i oczywiście wszystkim obecnym, którzy wspólnie z nami się bawili. Do zobaczenia za rok.
      
GOKSiR Godkowo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama