UWAGA!

Nowe boiska na nowy rok szkolny

 
Elbląg, Uczniowie rozpoczęli rok szkolny
Uczniowie rozpoczęli rok szkolny (fot. Anna Dembińska)

- W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę boiska w SP 18 oraz przebudowę boisk w SP 21 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 18. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

- Chciałbym szczególnie ciepło i gorąco przywitać pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, posła na Sejm i byłego ministra, który wspierał nasze miasto m.in. z programu Maluch, gdzie mogliśmy pozyskać środki finansowe. Wtedy zapraszałem pana ministra do Elbląga, ale zawsze tak było, że było dużo ważnych spotkań, ale dziękuję panie prezesie, że pan dziś zaszczycił nas swoją obecnością, bo zawsze w osobie pana ministra mieliśmy dobrą duszę, która nam pomagała rozwiązywać różnego rodzaju problemy – tymi słowami Witold Wróblewski, prezydent Elbląga rozpoczął swoje przemówienie na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20 w Szkole Podstawowej nr 18.
       Poseł przyjechał do naszego miasta „z gospodarską wizytą” w związku z kampanią wyborczą do parlamentu.
       W Elblągu rok szkolny rozpoczęło ponad 17 tys. uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Jak zapewniał prezydent w elbląskich szkołach lekcje będą się kończyć po południu – nie ma być lekcji wieczorem. To dobra informacja dla pierwszoklasistów ze szkół ponadpodstawowych, których jest dwa razy więcej niż zwykle.
       - Jesteśmy w trakcie realizacji projektów związanych ze szkolnictwem zawodowym i to będzie ważny dla mieszkańców i przedsiębiorców kierunek kształcenia. Doposażamy pracownie matematyczno-przyrodnicze – chwalił się Witold Wróblewski.
       - To jest zawsze moment szczególny, kiedy rozpoczyna się nowy rok w edukacji. Każdy rok szkolny to nowe wyzwania. Zdaję sobie sprawę, że to co dziś będziemy do was mówić, nie wszystko to trafi do was od razu. Chciałbym podziękować prezydentowi i wiceprezydentowi odpowiedzialnemu za edukację, za to w jaki sposób tworzą edukację: nowocześnie, cyfrowo podchodzą do wyzwań współczesności – mówił poseł Władysław Kosiniak-Kamysz do uczniów i nauczycieli podczas rozpoczęcia roku szkolnego.
       Początek roku szkolnego upłynie w cieniu referendum strajkowego, podczas którego nauczyciele podejmą decyzję, czy wznowić kwietniowy strajk w oświacie. Warmińsko-mazurski wicekurator oświaty uspokajał:
       - Elbląskie szkoły są liderami w naszym województwie. Patrzymy z optymizmem na te 10 miesięcy. Jest dobrze, a możemy wiedzieć, że będzie jeszcze lepiej. Reforma edukacji przebiega spokojnie. Szkoła musi być miejscem, w którym są przekazywane wartości. Państwo, zwracam się tu do nauczycieli, wykonujecie misję na rzecz narodu i państwa polskiego. Budujemy w szkołach przyszłość narodu polskiego. Chylę czoła przed państwa pracą. Państwa postulat dotyczący wzrostu płac jest absolutnie słuszny. I jest on realizowany. Właśnie dziś płaca polskiego nauczyciela rośnie o 10 proc. - mówił Wojciech Cybulski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty.
       Najważniejsza informacja dotycząca nowego roku padła jednak na koniec uroczystości. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zdradził, że jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę boiska przy SP nr 18 oraz na przebudowę boisk przy SP 21 i SOSW nr 1. To pierwszy etap inwestycji. Prawdopodobnie w drugim etapie te boiska zostaną zadaszone i w ten sposób powstaną hale sportowe.
       Wakacje rozpoczną się 27 czerwca 2020 r.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy prowadzenie kampanii wyborczej w szkołach nie jest czasem prawnie zakazane? Bardzo brzydko towarzyszu wroblewski sobie poczynasz ze swoim nędznym ZSLem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  9
  Referendum2019(2019-09-02)
 • RobertKoliński Ale bezczelna kampania wyborcza z wykorzystaniem dzieci i młodzieży szkolnej - wstyd, włodarzu Wróblewski! Czy włodarz podczas tych propagandowych hopsztosów wspomniał, że pieniądze na te boiska mają pochodzić z korupcyjnego, anty-obywatelskiego i stricte mafijno-urzędniczego Budżetu, hehehe, "Obywatelskiego"? Bo elblążanie pamiętają. O "wziątkach" w postaci pizzy dla dzieciaków zmuszanych do zbierania podpisów na "słupnicze" projekty szkolne również. Hashtagi: #skandal,#bezczelnosc,#propaganda,#slupnicy
 • PSL najgorszy nowotwór polski od 1989r , Słupnik stworzył małomiasteczkowy układ urzędników i ich rodzin ,z kolegami SLD wkręcili że każda zmiana będzie dla nich niekorzystna ,i tak mają zastraszonych i pokornych wybrańców "urzędników". Dlatego za ich rządów nie będzie tu nowych inwestorów , ludzi młodych i ich rodzin,a jeszcze zostaje kwestia wasalstwa wobec olsztyna .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  6
  1125.(2019-09-02)
 • A kiedy termomodernizacja sp11?! Wstyd
 • Zielona szkoła ,Piaski sex afera i libacja na max ,wy wiecie w UM Elbląg jak to było ,z nauczycielami.
 • a kiedy termomodernizacja SP 9 ?!?! Wstyd, bezprawie, kolesiostwo. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  zawada(2019-09-02)
 • Ale TUPET, " Słupy ', koalicja i PSL. Przepadek ?? Nie. .sądzę. Od kiedy to Prezes PSL, nie rozpoczyna roku szkolnego w szkole, gdzieś na wsi ?? Tam, gdzie PSL ma swój elektorat ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  PATOLOGIA ?(2019-09-02)
 • Ciekawe, dlaczego rozpoczęcie roku szkolnego w 18 ?? Nie było innych większych szkół ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  NIE Słup .(2019-09-02)
 • Jakim prawem ich posadzone niech stoją tak jak my staliśmy na koncertach w święto chleba. PSL i tak dostanie za to że dzieci nie mają bezpłatnej komunikacji do szkoły. PSL dostanie za zablokowanie remontu kolei nadzalewowej winny jest na zdjęciu. A kąpielisko i amfiteatr . Nie na salony.
 • Jakim prawem ich posadzone niech stoją tak jak my staliśmy na koncertach w święto chleba. PSL i tak dostanie kopa za to że dzieci nie mają bezpłatnej komunikacji do szkoły. PSL dostanie kopa za zablokowanie remontu kolei nadzalewowej winny jest na zdjęciu. PSL dostanie kopa a kąpielisko i amfiteatr . W pole nie na salony.
 • Zebralo sie kolko a orac i siac i yen x warszawy. To juz ptzegiecie. Stac a nie d rozlozone na krzeslach.
 • Jrst dzansa by wreszcie P O i PSL i S L D podziękować za to co zrobili z Elblągiem i nami. Precz po wyborach.
Reklama