UWAGA!

O dobrej segregacji odpadów

 Elbląg, O dobrej segregacji odpadów
Fot. UM w Elblągu

Kolejna partia tablic edukacyjnych na obudowy śmietnikowe trafia dla zarządców i wspólnot mieszkaniowych. To kontynuacja programu propagowania postaw ekologicznych wśród mieszkańców miasta Elbląg w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Działania rozpoczęte zostały w lutym tego roku. W ramach akcji edukacyjnej mieszkańcy otrzymali między innymi ulotki, a do zarządców przekazaliśmy 550 tablic informacyjnych na obudowy śmietnikowe. Powstała również wyszukiwarka odpadów, która ma ułatwić właściwą segregację. Wyszukiwarka jest na bieżąco wzbogacana. Dziś można w niej wyszukać 2055 haseł.

Rozpoczęliśmy przekazywanie kolejnej partii 153 tablic edukacyjnych zarządcom i wspólnotom mieszkaniowym, na podstawie złożonych wcześniej deklaracji. Tym razem inicjatywa jest wsparta działaniami w ramach programu ”Bezpieczny Elbląg”, z którego pozyskano środki na ich zakup.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • UM produkuje jeszcze więcej śmieci. To ma być ekologia?
  • Nie ma jak to w ramach ekologii wyprodukować mnóstwo ulotek i tablic. Czytam i nie wierzę. Miasto Elblàg poważnie???
  • Bezmózgowie panuje w urzędzie
  • Mamy pięknie segregować no i oczywiście za to jeszcze słono zapłacić. Prawda nie ??? W Polsce nie ma podwyżek rzędu parę procent tylko jak już to 100% albo i więcej !!! Czy pensję też nam podwyższają o 100%, chyba nie a jak już do 5%. Podatki od nieruchomości stale co roku więcej płacić, za odpady setki procent więcej, gdzie by się nie obrócił tam więcej i więcej. Pewnie ktoś napisze, że rząd i PiS winien, to raczej najłatwiejsze wytłumaczenie. Samo słowo "samorządy "nic wam nie mówi? A kto zatwierdza te podwyżki, nie radni???? Raczej na rząd tego nie można wszystkiego zwalić ! jakich mamy samorządowców okazuje się właśnie teraz, bo zawsze najłatwiej zedrzeć z obywateli a za biurkiem kawka, ciasteczka i co będę się za dużo wysilał, nie???
  • Na posegregowanych śmieciach się zarabia, a my musimy segregować i dopłacać do waszych interesów. Przestańcie nas okradać!!!
  • A i tak te posegregowane odpady cwaniaczki podpalą i czysty zysk, a ty obywatelu ból !!! Co najgorsze, że nic tym cwaniaczkom od spalania odpadów nie zrobią, bo trzeba mu to udowodnić, że to on spalił. Tak to wygląda u nas w Polsce, my segregujemy za to słono płacimy a cwaniaczek na miejscu ich składowania podpali i spali je za darmo, a oczywiście wcześniej wziął za olbrzymią kasę. Myślę, że czeka nas w Polsce chyba jeszcze wiele zmian zanim zostaniemy normalnym krajem i krajem nie dla cwaniaczków !!!
  • Dopóki nie będą monitorowane śmietniki, dopóty będzie "kicha"z segregacji. Pod śmietniki zajeżdżają auta i ich właściciele opróżniają bagażnik ze śmieci nie interesując się segregacją, bo to nie ich śmietnik. No i zbieracze wszelkich dóbr, nie dość że robią w kontenerach kipisz to jeszcze urządzają sobie noclegownię i WC.
  • Parę lat temu za to że segregowałam odpady i dosłownie raz na miesiąc była garstka śmieci zostałam ukarana 100 zł mandatem, oczywiście przez Straż Miejską Elbląg. Na dzień dzisiejszy za posiadanie kompostownika Urząd odlicza od miesięcznej opłaty za śmieci około 2 zł. Moje śmieci od 2 osób przez miesiąc nie zapełniają połowy pojemnika. Nasz Urząd nie umie lub nie zależy mu na zachęcaniu mieszkańców do segregowania odpadów.
  • Na zachodzie odbieranie odpadów od osób, które mają domy prywatne są odbierane podjazdami tzw. śmieciarkami, które posiadają wagę i każdy płaci tylko za to ile rzeczywiście ma kilogramów odpadów a u nas możesz mieć tylko kilka kilogramów odpadów miesięcznie a będziesz płacił tyle samo, co kto inny setki kilo. I to mam być sprawiedliwe??? W Polsce oczywiście nic nie idzie zrobić poza podwyżkami w setkach procentów.
Reklama