UWAGA!

O jedność chrześcijan

Już po raz dwunasty elblążanie, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości - chrześcijanie różnych kościołów i obrządków - będą się wspólnie modlić w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Spotkania ekumeniczne odbywać się będą od 17 do 23 stycznia.

Ruch ekumeniczny narodził się w środowisku protestanckim na początku XX wieku. W 1948 r. powstała Światowa Rada Kościołów, zwana też Ekumeniczną Radą Kościołów. Obecnie zrzesza ona kościoły różnych tradycji oraz współpracuje z rzymskokatolickim Sekretariatem Jedności Chrześcijan.
     - Każdego roku druga połowa stycznia to szczególny czas, gdy wierzący w Chrystusa mogą przekroczyć progi świątyń, kaplic i zborów innych kościołów, poznając lepiej siebie i modląc się nie tylko o jedność, ale także o wzajemne poszanowanie, uzdrowienie ran podziałów oraz poszukiwanie wartości wspólnych, tego, co łączy - mówi pastor Paweł Kugler z Kościoła Chrześcijan Baptystów w Elblągu.
     W tym roku w Elblągu, Malborku i Mikołajkach Pomorskich odbędą się nabożeństwa pod wspólnym hasłem „Głuchym przywraca słuch i niemym mowę” (Mk 7:37). Centralne uroczystości odbędą się w niedzielę 21 stycznia o godz. 19 w rzymskokatolickim kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych przy ul. Agrikola w Elblągu. Program nabożeństwa obejmuje m.in. wyznanie grzechów podziału i prośbę o przebaczenie, wysłuchanie liturgii Słowa, wspólne modlitwy, wyznanie wiary i przekazanie pozdrowień.
     Podobne nabożeństwa będą miały miejsce w ciągu całego tygodnia również w innych kościołach. W środę 17 stycznia o godz. 18 uroczystość inauguracyjna odbędzie się w Kościele Baptystycznym w Malborku. W piątek 19 stycznia do wspólnej modlitwy i wysłuchania Słowa Bożego zaprasza Kościół Ewangelicko-Augsburski w Mikołajkach Pomorskich. Początek o godz. 18. We wtorek 23 stycznia nabożeństwo kończące Tydzień odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pytanie!!! Czy prawdą jest, że to ekumeniczne spotkanie w Malborku u Baptystów jest odpłatne?? Proszę o INFORMACJE !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomasz Parys SP(2007-01-15)
 • W piatek o godzinie 19.30 w Kosciele Świętej Rodziny odbędzie się ekumeniczna modlitwa ze śpiewami z Taize. Jeśli jest to mozliwe to prosze o dodanie tej informacji do artykułu na stronie.
 • A czy ktoś się może orientuje o której godzinie jest wtorkowe Nabożeństwo w Seminarium ?
Reklama