UWAGA!

O Żołnierzach Wyklętych w kinie

Elbląg, O Żołnierzach Wyklętych w kinie

2 marca Kino Światowid oraz gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej na przegląd filmowy poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Przegląd odbędzie się pod hasłem: „Oni walczyli za Niepodległą” i będzie składał się z czterech filmów o tematyce wojennej. Widzowie zobaczą m.in. „Żbika” o Jerzym Leonowiczu, który działał w Szarych Szeregach oraz w 9 kompanii Dywersyjnej AK „Żniwiarz”; a także „Wszystko dla Polski” (w reżyserii Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków), który przybliża tragiczne losy polskiej ludności zamieszkującej Zamojszczyznę w okresie II wojny światowej.
       Trzecim filmem jest „Obława” w reżyserii Maksymiliana Bednarza. Akcja filmu ma miejsce jesienią 1945 roku, kiedy to ruszają obławy oddziałów NKWD na polskich partyzantów, którzy bronią się do końca. Ostatnim filmem jest „Tarzan – Ułan z Zawichostu” w reżyserii Sławomira Mazura. Film opowiada o Tomaszu Wójciku ps. „Tarzan”, który był żołnierzem NSZ i AK z Zawichostu. 26 sierpnia urządził zasadzkę na dowódcę 174 Dywizji Pancernej generała-porucznika Kurta Rennera – najwyższego rangą generała niemieckiego wśród zastrzelonych przez polskie podziemie.
       Projekcja skierowana jest zarówno do młodzieży szkolnej jak i wszystkich zainteresowanych tematyką polskiego podziemia niepodległościowego. Rozpocznie się ona o godzinie 10 w sali kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny.
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama