UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odkrywcy pasji

Projekt Stowarzyszenia Elbląg Europa pt „Odkrywcy pasji” dobiegł końca. Za nami mnóstwo niezapomnianych przygód: warsztatów, zajęć z dziećmi, wernisaży, wyjazd integracyjny...

Najlepsze zdjęcia z projektu można obejrzeć w galerii (projektor.elblageuropa.pl). Przedstawiamy również osiągnięcia projektu w liczbach.
       Projekt trwał 10 miesięcy. Odbyło się 12 warsztatów, w których brało udział 100 studentów. Większość z nich brała udział w kilku warsztatach.
       Pierwszorzędnym celem projektu była aktywizacja dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych z terenów wiejskich, obudzenie w nich nowych pasji i zainteresowań. Celem pośrednim było udostępnienie wolontariuszom konkretnych narzędzi potrzebnych do pracy z dziećmi i młodzieżą. W siedzibie stowarzyszenia odbyły się szkolenia, które umożliwiły studentom odkrycie w sobie wielu talentów.
       Pierwsze szkolenia, w których brali udział również nauczyciele reprezentujący wiejskie szkoły, to gry i zabawy integracyjnych z dziećmi metodami KLANZY oraz „Aspekty prawne pracy wolontariusza”. Na podstawie szkolenia powstała broszura z przykładowymi grami i zabawami. Można ją pobrać na stronie projektor.elblageuropa.pl. Studenci mieli okazję poznać sztukę decoupage, sekrety savoir vivre, stworzyć autorską grę podczas szkolenia kreatywne myślenie, skonstruować egzotyczne instrumenty, przybliżyć sobie techniki zapamiętywania, ozdobić album w ramach szkolenia scrapbooking, zrobić zdjęcie metodą fotografii otworkowej, poznać tajniki jogi, zaprogramować roboty w ramach szkolenia pt. „Zostań inżynierem” oraz zdobyć za darmo uprawnienia wychowawcy kolonijnego.
       Projekt „Odkrywcy pasji” wspierał działalność Programu „Projektor – wolontariat studencki”. Osoby uczestniczące w szkoleniach miały za zadanie przeprowadzić podobne zajęcia dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości. Dzięki szkoleniom do „Projektora” dołączyło więcej osób. Dzięki temu odbyło się więcej spotkań z dziećmi i młodzieżą na wsiach, a edukacja poprzez zabawę trwa w dalszym ciągu, nawet po zakończeniu projektu, będzie kontynuowana.
       W okresie od października 2010 do czerwca 2011 r. odbyło się 184 projekty edukacyjne w małych miastach. Wszystko to zasługa studentów – wolontariuszy. Należą się im słowa podziękowania, bo bez nich projekt nie miałby racji bytu. Studenci zostali nagrodzeni podczas wyjazdu integracyjnego w Sztutowie. Najbardziej aktywna studentka otrzymała netbooka, trzy osoby odebrały aparaty fotograficzne i bony na zakupy.
       Na zakończenie projektu odbyły się wernisaże wielkoformatowych fotografii które powstały podczas warsztatów. Zdjęcia można było obejrzeć w pięciu miejscowościach: Sztutowie, Suchaczu, Przezmarku, Fromborku i Braniewie. Wystawa była też dostępna podczas elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbyło się w czerwcu.
      

 

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Stowarzyszenie zamierza kontynuować podobną inicjatywę od przyszłego roku akademickiego. Projekt „Odkrywcy pasji” był Finansowany ze środków Fundacji PZU – Stowarzyszenie dziękuje Fundacji za wsparcie działań i ma nadzieję na kontynuację współpracy.
      

Aleksandra Ławecka, Projektor
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama