UWAGA!

Teraz ja - Omijanie autobusu

 
Elbląg, Omijanie autobusu

Ulica Łęczycka, autobus zatrzymuje się na przystanku. Kierowca osobówki zaraz za autobusem, jak i kolejny w toyocie stwierdzili, że autobus jest przeszkodą na ich trasie i zmusza ich do ominięcia go, przejeżdżają podwójną linię ciągłą.

Dla tych „rozważnych” kierowców w ramach przypomnienia: Znak drogowy poziomy P-4 „linia podwójna ciągła” rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią (§ 86 ust. 5 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych, Dz. U. z 2002r. Nr 170, poz. 1393).
       Podczas omijania autobusu należy zwrócić szczególną uwagę, czy zza autobusu nie wychodzą piesi, pod warunkiem, że jest to zgodne z obowiązującymi na danym odcinku drogi znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Ci kierowcy widoczni na zdjęciu nawet nie zwolnili. Czemu niektórzy tak lekceważą przepisy? Przecież kierowca powinien być odpowiedzialnym kierowcą, odpowiedzialność powinna być we krwi. Zdrowy rozsądek podpowiada zatrzymać się, zachować szczególna ostrożność, zwrócić uwagę na osoby, które stoją na przystanku oraz na te, które szykują się do przebiegnięcia jezdni, aby zdążyć wsiąść do stojącego na przystanku lub zbliżającego się do niego autobusu. A w takiej sytuacji, jaka tu nastąpiła, trzeba pomyśleć, że w każdej chwili zza autobusu może wybiec przechodzeń, który chce sobie skrócić drogę na drugą stronę jezdni i zamiast skrócić drogę, skróci życie.
      
      
fajnyfacet
Liczba publikacji: 20
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.3 28 49

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tak samo na pilsudskiego, szeroka jezdnia i ani jednej zatoczki autobusowej i jedziesz sobie za ZKM/ALP 25km/h :)
 • Autorze, a przesłałeś te zdjęcie również na komendę? Piszesz o " odpowiedzialności we krwi" . Widząc i w dodatku rejestrując zdarzenie powinieneś, z równym poczuciem odpowiedzialności obywatelskiej, udać się na komisariat. I jeszcze tak do tej krwi. .. Piszesz o tym, ze kierowca winien przewidzieć wszystko, łącznie z 6-ką w Totka ale już w odniesieniu do pieszych dopuszczasz ich karygodne wykroczenia (wybieganie zza autobusu itp). Co by mi nie zarzucono, absolutnie nie bronię ewidentnego wykroczenia kierowcy. Wyczuwam jednak coś, na co jestem uczulony - " nadgorliwość gorszą od faszyzmu" . Pozdro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  11
  elbąk(2014-02-04)
 • Niestety,ale z tego co powszechnie wiadomo wychodzenie pasażerów zza autobusów jest też wykroczeniem. Trzeba się udać na najbliższe przejście dla pieszych. Na drodze obowiązują chyba wszystkich przepisy ruchu drogowego. Pisał to zapewne pieszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  41
  5
  Trzeba się tolerować(2014-02-04)
 • Na " dole" Łęczyckiej przy jednostce wojskowej to samo. Ostatnio autobus stał ponad 5 minut na przystanku (nie wiem co się stało), ale nie szło go ominąć bo od strony skrzyżowania ciągle coś jechało a poza tym jest tam podwójna ciągła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  1
  poiuy(2014-02-04)
 • Zgadzam się z artykułem ale nie można zrzucać odpowiedzialności tylko na kierowców, jechanie za autobusem 20 km na godz przez 3 kilometry jest irytujące, powinny być zatoczki dla autobusów, dlaczego ich nie ma?bo tak im wygodniej, strzelą sobie znak P-4,przystanek bez zatoczki bo tak taniej wychodzi i całą resztę użytkowników dróg czyli kierowców i pasażerów mają w du. .e, jak by co to wina kierowcy!!nie myślą o poprawie bezpieczeństwa tylko o własnej wygodzie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  sebaprezes(2014-02-04)
 • Te fajny a jeżeli w tym miejscu zepsuje się jakiś samochód ciężarowy i będzie stał to też zastosujesz się do znaku poziomego P-4 i będziesz stał za nim kilka godzin i poczekasz aż go zabiorą, czy też jednak przejedziesz przez tą linię, której nie można tknąć kołem?
 • Powyżej 100 metrów od przejścia możesz przechodzić z zachowaniem szczególnej ostrożności.
 • Linia zakazuje manewru wyprzedzania, a nie omijania przeszkody. gdyby ten autobus był zepsuty to kolejka aut stałaby aż do czasu przyjazdy serwisu?
 • Ale na Piłsudskiego można wyminąć autobus który zatrzymał się na przystanku po warunkiem że nie przekroczy się ani nie najedzie na linię przerywaną!!!
 • Oczywiście chodziło mi o linię podwójną ciągłą!!!
 • Do autora, A ty stosujesz się do każdego przepisu ? Jeździsz 50 po mieście, 20 po strefie zamieszkania ? zatrzymujesz się na każdym przejściu by przepuścić pieszego ? Wątpię; )
 • na piłsudzkiego widziałem facetów w białych czapkach przejeżdżających po podwójne ciągłej
Reklama