UWAGA!

Oni wiedzą, czym jest zdrowie

 
Elbląg, W tej szkole dzieci wiedzą co dobre i zdrowe
W tej szkole dzieci wiedzą co dobre i zdrowe (fot. Anna Dembińska)

Dzieci pływają, jeżdżą na wrotkach i łyżwach, mają warsztaty kulinarne, są zajęcia gimnastyczne dla tych, którzy mają nadwagę, a na wuefie ucznia ocenia się przede wszystkim za zaangażowanie, bo to liczy się bardziej niż umiejętność zrobienia mostka - Szkoła Podstawowa nr 19 od pięciu lat promuje zdrowy styl życia, ma na to certyfikat, a teraz znów chce go odnowić. Zobacz więcej zdjęć.

W tej szkole nie ma ani chipsów, ani coli - szkolny sklepik istnieje, ale można tam znaleźć przede wszystkim wodę, gazowaną i niegazowaną, soki, owoce czy jogurty. Dzieci mają spotkania z dietetykami i warsztaty kulinarne, robią razem z nauczycielem kanapki i sprawdzają jak robi się chleb.  Są również zajęcia z gimnastyki dla tych z nadwagą, dwie długie przerwy na spokojne zjedzenie śniadania i dużo zajęć z wuefu - jazda na łyżwach, pływanie czy wrotki. W SP nr 19 każdemu dziecku, na początku roku szkolnego, dobiera się numer stołu i krzesła, a na wuefie ocenia się przede wszystkim zaangażowanie, a nie tylko predyspozycje. W życie szkoły włączają się również rodzice, którzy dziś (24 maja) przygotowali cztery kolorowe stoły pełne smakołyków, oczywiście tych zdrowych. Oprócz tego były gry sportowe, występy artystyczne i wspólne śpiewanie piosenek przez dzieci, nauczycieli i rodziców. Po co? Po to, by cieszyć się z tego, że szkoła promuje zdrowie i ma na to certyfikat.
       - On jest dla nas po prostu ważny, nie dla prestiżu ani korzyści finansowych - mówi Ewa Piotrowska, szkolny koordynator projektu Szkoła Promująca Zdrowie, w którym placówka uczestniczy od 2009 r. Teraz swój certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie chce odnowić.
       Jak mówiła Anna Zdaniukiewicz, wojewódzki koordynator tego programu, szkoła już teraz ma dobre wyniki i będzie ją rekomendować do krajowej kapituły, która taki certyfikat daje.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama