UWAGA!

Ostatni dzwonek na wybór gimnazjum

We wtorek, 31 maja mija termin składania dokumentów o przyjęcie do klasy pierwszej gimnazjum uczniów spoza rejonu. Gimnazjum nr 2 proponuje zapisanie się do innowacyjnej klasy o profilu językowym z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego (4 godziny w tygodniu) i języka niemieckiego (3 godziny w tygodniu).

Naszym uczniom oferujemy perfekcyjne przygotowanie do nowych egzaminów gimnazjalnych z języka obcego z podziałem na część podstawową i rozszerzoną, prowadzenie konwersacji w języku obcym (1 godzina zajęć w tygodniu) z wykorzystaniem autentycznych materiałów językowych takich jak: utwory muzyczne, filmy, czasopisma, teksty literackie w wersji obcojęzycznej itp. Co więcej umożliwimy osiągnięcie poziomu językowego pozwalającego zdanie egzaminów międzynarodowych z języka angielskiego Preliminary English Test i z języka niemieckiego Fit in Deutsch. Proponujemy atrakcyjne zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi (projekty, gry i zabawy językowe, wystawianie sztuk teatralnych oraz scenek sytuacyjnych, karaoke).
       Również lekcje historii i KOSSu rozwinięte zostaną o treści kulturowe i historyczne danego obszaru językowego. Uczniowie zapoznają się z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi (Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia, USA, Australia, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Lichtenstein) oraz ich historią, literaturą, świętami czy zabytkami.
       Lekcje prowadzone będą w sposób niezwykle nowatorski z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych (tj. tablica multimedialna, opracowywanie projektów tematycznych z wykorzystaniem technik multimedialnych, wykorzystanie Internetu do nawiązania kontaktów z młodzieżą spoza granic naszego kraju).
       Planujemy realizację różnorodnych projektów językowych takich jak nawiązywanie kontaktów z uczniami szkół zagranicznych, organizowanie tematycznych imprez szkolnych, zamieszczanie publikacji związanych z szeroko pojętą nauką języka na stronie internetowej.
       Zapewniamy wykwalifikowana kadrę, wiele różnorodnych form rozwijania zainteresowań, możliwość realizowania swoich talentów.
       Więcej informacji na stronie szkoły lub w sekretariacie szkoły tel. : 55 234 10 57.
      
Alicja Kaszuba, nauczycielka języka angielskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama