UWAGA!

Panie Dzielnicowy, a nasz sąsiad to...

Elbląg, Panie Dzielnicowy, a nasz sąsiad to...

Co zrobić, by obce samochody nie parkowały na parkingach osiedlowych? Jak poradzić sobie z sąsiadem, który myje auto przed blokiem albo z takim, który nie daje w nocy spać? Na takie pytania elblążan odpowiadał dziś (14 maja) st. asp. Krzysztof Dziuda, dzielnicowy Rewiru II, który dyżurował w specjalnie ustawionym namiocie przy ul. Nowowiejskiej.

Jedną z form realizacji programu „Dzielnicowy Ci pomoże” są właśnie takie spotkania w plenerze.
     - Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie, a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją - wyjaśnia Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości. W trakcie tych spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń.
     Dziś (14 maja) policyjny namiot stanął przy ul. Nowowiejskiej. Była okazja do rozmowy z dzielnicowym, ale i z przedstawicielem administracji, pracownikami MOPS. Można było zaopatrzyć się ulotki informacyjne dotyczące m.in. walki z alkoholizmem, narkomanią, prawidłowej opieki nad czworonogami, były też porady dla działkowców. Zainteresowali mogli oznakować swoje rowery.
     Mieszkańcy okolicznych ulic chętnie zadawali pytania swojemu dzielnicowemu: dlaczego na osiedlowym parkingu swoje auta zostawiają mieszkańcy innych ulic (gdy zainteresowani mają specjalne identyfikatory); dlaczego sąsiad myje auto przed blokiem, a inny nie daje w nocy spać?
     - Takie sygnały trzeba przekazywać policji lub straży miejskiej natychmiast - mówi st. asp. Krzysztof Dziuda. - Funkcjonariusz ma wówczas możliwość przyłapania sprawcy na gorącym uczynku. I nie należy się bać. Nie trzeba wdawać się w zbędne dyskusje z uciążliwymi sąsiadami, tylko spokojnie z domowego telefonu zadzwonić po odpowiednie służby.
     Na co dzień st. asp. Krzysztof Dziuda też ma pełne ręce roboty. Pilnuje porządku na 11 ulicach.
     - Zgłoszenia dotyczą głównie nieporozumień sąsiedzkich, problemów rodzinnych, skarg na nieletnich - mówi. - Nie zawsze jednak to, że ludzie coś mi mówią, oznacza, że chcą rozwiązać swój problem. Chcą na przykład, by zrobić porządek z uciążliwym sąsiadem, ale jakby co, to nie oni, tylko bez nazwisk.
     A już jutro (15 maja) kolejne spotkanie w ramach akcji „Dzielnicowy ci pomoże”. Od godziny 14 do 15 przy zbiegu ulic Grochowskiej z Nowodworską dyżurować będzie dzielnicowy Rewiru I sierż. szt. Sylwester Kamecki.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A niby dlaczego to nie można myć samochodu pod blokiem ???? Prosze mi powiedzieć czym szkodze środowisku, jeśli myje samochód samą wodą z kranu lub deszczówką ???? Paranoja jakaś a nie przepis !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Będe mył pod oknem !!!!(2008-05-14)
 • nie uczcie ludzi pojecia "UPRZEJMIE DONOSZE!!"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zxcqwe(2008-05-14)
 • wiesz jak policje można zrobić w h. .. Otóż powiedzieć że samochodu nie myjesz tylko wycierasz ściereczką. Zaufaj to działa SPRAWDZONE nic nie mogą wtedy zrobić idą jak zmyci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Barrtuś(2008-05-14)
 • a ładnie to tak deptać trawnik ??
 • Widać urządzili policjanci urządzili sobie PIWAK POD WYMIOTEM za nasze podatki !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krawężnik(2008-05-15)
 • a gdzie grilll ????
 • Zabrać się w końcu za blokowych fanów kina domowego i subwooferów dużej mocy. Mam serdecznie dość huku basów na cały blok, psychicznych grających przez otwarte okno, to jest naruszenie podstawowego prawa do spokoju publicznego i nie tylko po godzinie 22.Dlaczego ktoś musi słuchać przez ścianę tego, na co nie ma ochoty. Wszystko ma swoje granice. Chodzi o sprzęt grający dużej mocy w blokach mieszkalnych. Ja mam dość!!!!! GDZIE TO ZGŁASZAĆ PANIE PANOWIE POLICJANCI?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LOKATOR(2008-05-15)
 • proponuje kupic dom za miastem i to na odludziu skoro wszystko w bloku ci przeszkadza. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CCCCCCCCCCCCC(2008-05-15)
 • Panie CCCCC, a może to posiadacze huczących zestawów powinni kupić dom za miastem. Nie wszystko mi przeszkadza, tylko brak szacunku dla innych ludzi. Będziesz miał małe dziecko, to zobaczysz. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LOKATOR(2008-05-15)
Reklama