UWAGA!

PAS w Pogrodziu, Kadynach, Aniołowie i Suchaczu

Elbląg, PAS w Pogrodziu, Kadynach, Aniołowie i Suchaczu

Podwórkowa Akademia Społeczna to grupa młodych ludzi, wolontariuszy-animatorów, których zadaniem jest pokazanie, że wieś, wbrew pozorom, jest miejscem ciekawym, pełnym atrakcji. Spróbujemy zaproponować najmłodszym mieszkańcom Pogrodzia, Kadyn, Aniołowa i Suchacza, jak spędzać czas wolny w małych miejscowościach - mówi Antek Rokicki. - Naszą misją jest aktywizacja dzieci do poznawania sztuki.

Projekt jest realizowany pod patronatem programu Dolina Kreatywna w ramach konkursu stypendialnego TVP 2 (kategoria - animacja kultury). Cotygodniowe spotkania wyłoniły trzech ministrów poszczególnych dziedzin artystycznych, a także jednego lidera grupy.
     Agnieszka Łebek, uczennica IV LO poprowadzi zajęcia fotograficzne. Dzięki niej dowiemy się jak cudowną zabawką jest aparat. Razem z uczestnikami zajęć wybierzemy się w podróż, szukając najciekawszych zakątków wsi. Po powrocie nastąpi nadrukowanie zrobionych fotografii na koszulki, które każdy otrzyma na pamiątkę. Razem będziemy analizować nasze prace, podyskutujemy o tym, co jest w nich fajnego.
     Sylwia Baranowska, również z IV LO poszuka pomysłów na oryginalne prace plastyczne. Jej głównym celem będzie pomoc przy tworzeniu makiet wsi. Na zwykłym prześcieradle wspólnie zaznaczymy najważniejsze obiekty danego terenu. Wszystkie materiały naturalne zbierzemy podczas „foto wędrówki”, którą zorganizuje Sylwia wraz z Agą.
     Ania Małkińska z Gimnazjum nr 7 będzie pracowała nad kroniką danej miejscowości. Ania wykorzysta wcześniej zrobione zdjęcia, wklejając je z naszymi przyszłymi kolegami i koleżankami do albumu. Nasz zbiór nazwiemy przewodnikiem turystycznym. Pokaże on przyszłym turystom najciekawsze miejsca we wsi. Ponadto będzie kolejnym dowodem na to, że w małych miejscowościach sztuka może się rozwijać!
     Antek Rokicki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 został wybrany na lidera grupy. Jest odpowiedzialny za pracę całego naszego zespołu. Na początku każdego z czterech spotkań poprowadzi zajęcia integracyjne, które będą miały na celu nas zapoznać z uczestnikami PAS. Antek przygotuje plakat informujący rodziców oraz ich dzieci o nadchodzącej zabawie ze sztuką, ustali terminy i szczegóły, a także pomoże przy organizacji poszczególnych warsztatów.
     Pomysłodawczynią oraz głównym koordynatorem jest Anna Łebek, animator społeczno-kulturowy; pracująca w Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Od miesiąca pełni ona rolę gospodarza naszych spotkań, wspierając nas swoimi umiejętnościami z zakresu organizacji czasu wolnego.
     Nasza ekipa rusza w drogę już za miesiąc. Pełni entuzjazmu, niecierpliwie czekamy. Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć podczas Regionalnego Zlotu Miłośników Aniołów w Aniołowie - 24 maja 2008 r.
Antek Rokicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawa inicjatywa, oby się powiodła. Życzę powodzenia
 • Chwała ludziom którzy starają się oddolnie coś zrobić, tylko jak dojechać do Suchacza czy Kadyn skoro droga jest praktycznie nie przejezdna co robią urzednicy gminy Tolkmicko chyba śpią snem zimowym?
 • Chciałabym pomóc, proszę o więcej szczegółów. Oferuję swoje umiejętności i doświadczenie, jestem entuzjastką pracy z dziećmi. Może sama dotrę do lidera. W każdym razie życzę grupie powodzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Entuzjasta(2008-04-18)
 • Do Hekry- pytasz się co robią Urzędnicy Gminy Tolkmicko. Odpowiedz może być tylko jedna. Pieniądze biorą !!!!!.
 • Do Entuzjastki: proszę o kontakt e-mail pod adresem anna_lebek@tlen. pl Pozdrawiam Ania-koordynator
Reklama