UWAGA!

Pasowanie na czytelnika w SP nr 14

 
Elbląg, Pasowanie na czytelnika w SP nr 14
fot. nadesłana

26 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem spotkania było stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas kontaktów dzieci z biblioteką.

Uroczystość przygotowali członkowie Klubu Miłośników Książki pod kierunkiem Beaty Mazurowskiej - nauczyciela bibliotekarza.
       Tego dnia biblioteka zamieniła się w wyspę piracką o nazwie Książkolandia. Piraci zaprosili pierwszoklasistów na pokład swojego statku, by razem udać się na wyprawę w poszukiwaniu skarbu. To była bardzo ciekawa i pouczająca podróż. Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie książka jest prawdziwym skarbem każdego człowieka. W czasie wyprawy pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani trójzębem przez Neptuna na czytelników biblioteki szkolnej.
       Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Wszyscy byli podekscytowani  i zadowoleni.
       Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.
      
      
Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama