UWAGA!

PCK pomaga powodzianom

Elbląg, PCK pomaga powodzianom

Woda zalewa kolejne miasta. Zalane są domy i budynki gospodarcze, zniszczone mosty i drogi. Wiele osób straciło dobytek całego życia. W tej chwili najpilniejszy jest zakup środków czystości i dezynfekcji, koców, śpiworów, żywności i wody pitnej. Możesz pomóc razem z PCK.

Polski Czerwony Krzyż podjął działania, mające na celu pomoc poszkodowanym. Uruchomione zostały zapasy z magazynów interwencji kryzysowej. Na zalewanych terenach poszkodowanym pomagają wolontariusze, pracownicy i ratownicy PCK.
       W związku z trudną sytuacją na terenach zalanych, Polski Czerwony Krzyż ogłasza zbiórkę środków finansowych na pomoc powodzianom. Pieniądze można wpłacać na konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem „Powódź 2010”.
      
       Pomóc można także przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy.
       W tej chwili najbardziej potrzebna pomoc to: środki czystości, środki dezynfekcyjne, wiadra, łopaty, rękawice gumowe, kalosze, peleryny, kurtki przeciwdeszczowe, ubrania robocze, koce, śpiwory, materace, miotły, ręczniki, pościel, worki na śmieci, pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (np. dżemy, konserwy, cukier, herbata, itp.) oraz woda pitna niegazowana.
      
       Źródło: PCK
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No dobrze, a w Elblągu, GDZIE można przynieść te rzeczy? W jakich godzinach? Proszę o adres i jakieś konkretne inmformacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chętna do pomocy(2010-05-24)
 • Ja również poprosze coś więcej na ten temat!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja też(2010-05-24)
 • Chwila szukania w google :P chociaz faktycznie powinno to byc podane w artykule: Polski Czerwony Krzyż. Zarząd rejonowy 82-300 Elbląg, pl. Słowiański 13-14 Tel/fax: 55 232 52 58 Wyglada na to, ze to gdzies w okolicach poczty, chyba po drugiej strony ulicy. Chociaz w ogole nie kojarze tam logo PCK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tak_to_ja(2010-05-25)
Reklama