UWAGA!

Piękniejszy żłobek, więcej dzieci

 Elbląg, Do żłobka przy Asnyka uczęszcza obecnie 85 dzieci
Do żłobka przy Asnyka uczęszcza obecnie 85 dzieci (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę żłobka przy ul. Asnyka. Udało się na ten cel pozyskać prawie milion złotych z rządowego programu „Maluch”. Dzięki tej inwestycji placówka będzie mogła przyjąć jesienią o 25 dzieci do lat 3 więcej niż dotychczas.

To będzie pierwsza tak gruntowna przebudowa żłobka od 60 lat, czyli od czasu powstania placówki. - Prace mają ruszyć już w lipcu i potrwać do września. Rodzice byli już wcześniej uprzedzani o takich planach, prosimy ich o cierpliwość. W lipcu żłobek i tak miał mieć przerwę, w sierpniu i wrześniu nasze dzieci będą korzystać z innych przedszkolnych placówek. Mamy nadzieję, że w październiku będziemy już mogli przyjąć kolejne dzieci do wyremontowanego budynku, na razie jednak nie podpisujemy nowych umów – mówi Justyna Gudalewicz, dyrektor Żłobka Miejskiego nr 2 w Elblągu.
       Po przebudowie trzy piętra budynku będą dostosowane do potrzeb dzieci do lat 3. Powstaną między innymi: bawialnia, sypialnia, nowa stołówka, szatnie i łazienki. Na poddasze przeprowadzi się administracja.
       - Obecnie w naszym żłobku jest 85 miejsc. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli przyjąć 25 dzieci więcej – dodaje Justyna Gudalewicz.
       Miasto właśnie ogłosiło przetarg na przebudowę żłobka. Na oferty czeka do 30 czerwca. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie z rządowego programu „Maluch”, z którego Elbląg pozyskał prawie milion złotych. - Podobnie jak w wielu miastach Polski, w Elblągu również brakuje miejsc w żłobkach. Wiele rodzin oczekuje na listach rezerwowych. Ta inwestycja to wyjście naprzeciw tym potrzebom – podkreślał kilka tygodni temu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Obecnie miasto prowadzi trzy żłobki, w których jest w sumie 325 miejsc dla dzieci.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo Pani Justyno. Prowadzi Pani wspaniałą placówkę ze wspaniałym personelem. Wspominam ją z córką(żabą) jako niekończące się pasmo radosnej edukacji i wychowania jej. Oby takich osób jak Pani i jej załoga było jak najwięcej. Pomyślności:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  andrzejwlazłowski(2015-06-11)
 • Co to jest 325 miejsc?
 • Pan Wlazłowski lizus, ale ma rację,
 • wlasnie i jak ja mam isc do pray jak nie ma miejsc w zlobku a prywatne czy niania jest droga. Zarobie 1200 oddam 800 przejazdy i ile mi zostanie. .. .masakra jakas. .. to jest dobry powrot mamy do pracy
Reklama