UWAGA!

Pieniądze na dzieci, bezdomnych i kobiety w ciąży

W listopadzie elbląski samorząd ogłosił kilka konkursów na realizację zadań publicznych. Chodzi m.in. o dofinansowanie popołudniowych świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży czy prowadzenie ośrodka adopcyjno-opiekuńczego.

Elbląski samorząd od kilku lat przekazuje środki finansowe organizacjom pozarządowym na realizację różnego rodzaju zadań.
     - W roku 2007 organizacje mogą liczyć na wsparcie działań w zakresie pomocy społecznej, podtrzymywania tradycji narodowej i tożsamości kulturowej, ochrony zdrowia, działań na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych – informuje Maciej Pietrzak z Biura Prasowego Prezydenta Elbląga. - Sektor pozarządowy będzie mógł również liczyć na wsparcie działań w zakresie kultury i sztuki oraz kultury fizycznej i turystyki.
     Niektóre działania wymagają finansowania już od 1 stycznia, dlatego na stronach Urzędu Miejskiego pojawiły się konkursy dotyczące: dofinansowania popołudniowych świetlic socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży, organizacji pobytu samotnych matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży zagrożonych bezdomnością bądź bezdomnych lub znajdujących się w innej sytuacji kryzysowej, rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w formie prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej, prowadzenia środowiskowego domu samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zadanie obejmujące świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, prowadzenia ośrodka adopcyjno-opiekuńczego, zapewnienia opieki byłym żołnierzom zawodowym, kombatantom, osobom represjonowanym oraz inwalidom wojennym i wojskowym, prowadzenie i obsługa Centrum Organizacji Pozarządowych.
     Kolejnych konkursów na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe można spodziewać się jeszcze w grudniu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama