UWAGA!

Teraz ja - PKS, czyli Problemem Kasy Są

Elbląg, PKS, czyli Problemem Kasy Są
(fot. AD archiwum portElu)

Kasy biletowe PKS w Elblągu mają, trzeba przyznać, dość specyficzne godziny „urzędowania”. W dni powszednie czynne są do godziny 16, natomiast w sobotę i niedzielę do 18 bądź 18.30. Godzina 16 jest jakąś niedorzecznością!

Chcąc kupić bilet wcześniej (np. na wieczorny kurs niedzielny do Gdańska, który jest najbardziej oblegany), pasażer zmuszony jest przyjechać na elbląski dworzec autobusowy do godziny 16 (w tygodniu), albo liczyć na łut szczęścia, że w niedzielę uda mu się zabrać do Gdańska, kupując bilet u kierowcy lub tuż przed wyjazdem w kasie. Kursy w ciągu doby z możliwością zakupienia biletu on-line można policzyć na palcach jednej ręki. Te do Gdańska również. Jest to problem, bo większość ludzi do 16 pracuje albo ma po prostu inne obowiązki, które nie pozwalają im udać się na dworzec. A po 16 (kiedy już mieliby więcej czasu) mogą przysłowiowo pocałować klamkę.
       Istnieją dwa rozwiązania tej sytuacji: po pierwsze, można zmienić godziny otwarcia kas (np. w Toruniu kasy biletowe czynne są codziennie od 5.30 do 20.30), lecz to wiąże się zapewne z koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób. Po drugie, przydałoby się więcej kursów, na które bilety można kupić przez Internet, co w dobie społeczeństwa informacyjnego byłoby pewnie najlepszym rozwiązaniem. Poza tym ta ostatnia opcja jest wygodniejsza, zwłaszcza dla tych, którzy są spoza miasta, a chcą mieć pewność, że będą mieć bilet na wybraną trasę.
      
      
ida
Liczba publikacji: 11
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.5 13 29

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nawet za komuny jak dworzec był dworcem a nie bazarem kasy były czynne od wczesnego rana do 22
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  1
  Tadzio(2014-01-29)
 • nie możesz ingerować w przedsiębiorstwo. chcą mieć tak to mają. nie interesuje ich Twój problemik. kup bilet 2 tygodnie wcześniej
 • Wladziu zrob cos z tym bo bedzie tak jak ten przetarg do dup.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  pks- iak(2014-01-29)
 • A w kasie stare panie jadzie wystrzyzone na mesko w spoconym sweterku i ani slowa zadna po angielsku nie umie!
 • A spróbujcie dowiedzieć się czegoś o autobusach przez telefon. Kurczę, czas z tym zrobić porządek. jesteśmy w Afryce, czy w Europie? Skandal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  mariolkaaa(2014-01-29)
 • ale Pani ktora w sezonie obsluguje punkt w Krynicy jest zawsze mila. pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  0
  milosiekupujebilet(2014-01-29)
 • PKS Elbląg-czytaj:POJAZDY WOLNOBIEŻNE utrudniające ruch na trasie Elbląg -Gdańsk i innych drogach,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  8
  sebaprezes(2014-01-29)
 • w niedzielę gdy jest tłok podstawiane są dodatkowe autobusy. Moje dzieci jeżdżą co niedzielę w godzinach wieczornych do Gdańska i nigdy nie mają problemu z kupnem biletów. PKS to prywatna firma LUDZIE CHYBA NIE MACIE CO ROBIĆ ŻE PISZECIE TAKIE BZDURY, NAUCZCIE SIĘ KILKU JĘZYKÓW I ZATRUDNIJCIE W KASIE BILETOWEJ.
 • Czy dobrze zrozumiałam, że w sobotę i niedzielę do 18.00 jest kasa czynna a nie do 16.00.Aż z ciekawości pojadę zobaczyć. Wydawało mi się, że cały tydzien jest do 16.00
 • Chciałem jechac do Częstochowy tym kursem, ktorynpryjdzie a Warszawy do Katowic przez Częstochowe. Muszę jechać autobusem z Elblaga do Warszawy i tam przesiadke mam na ten do Katowic przez Częstochowe. No i jest problem bo. .. .biletu na autobus do Warszawy z Elblaga przez internet nie moge kupić. A na ten drugi, owszem mogę. Tylko, a. .. .PKS Elbląg bym musiał bilet kupić w kasie. Jakby nie można było kupić jednego biletu przez internet na calej trasie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  POladiaToChoryKraj(2014-01-29)
 • Dla czego informacja PKS Elbląg kosztuje za ponad 4zł za połączenie telefoniczne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  fonik(2014-01-29)
 • pks chyba utrzymuje się ze sprzedaży biletów, a brak możliwości kupna biletu wstyd, nie ma co się dziwić że to wszystko leci na pysk
Reklama