UWAGA!

Pluszowy Pancernik Gustaw w akcji

 
Elbląg, Pancernik Gustaw przypomina o "klikaniu" w fotelikach
Pancernik Gustaw przypomina o "klikaniu" w fotelikach (fot. KMP Elbląg)

Rozpoczęła się kolejna odsłona kampanii społecznej „Klub Pancernika klika w fotelikach”, która ma uświadamiać konieczność przewożenia dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, niezależnie od długości trasy. W akcję włączyli się również elbląscy policjanci.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci będą przypominali o zasadach „Klubu Pancernika” jeżdżeniu w fotelikach ochronnych, zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Najmłodsi po takich spotkaniach dostaną również pluszowe maskotki bohatera kampanii -Pancernika Gustawa.
       Na stronie internetowej kampanii na użytkowników czekają gry i zabawy, tapety i gadżety do ściągnięcia, a także niespodzianki. Dla dorosłych przygotowane zostały informacje na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach.
       Przygotowana została również prezentacja, która jest obecna na stacjach benzynowych. Sto stacji zaangażowało się w pomoc w promowaniu dobrych praktyk w przewożeniu dzieci.
       Przez cały wrzesień podczas kontroli drogowych prowadzonych przez policję na terenie całego kraju dzieciom wręczane będą maskotki Pancernika Gustawa. Mają one przez cały rok przypominać dzieciom i dorosłym o potrzebie dbania o swoje bezpieczeństwo.
       Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Akcja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama